İnternet

Facebook Türkiye İnfografiği

< 1 dakika okuma süresi

facebook-istatistikler

Türkiye nüfusu internetstats.com’un verisine göre 77.804.122, çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Türkiye’de ortalama 35 milyon internet kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz. Socialbakers’ın rakamlarına göre ise Türk Facebook kullanıcılarının sayısı 28.897.440, yani Türk internet kullanıcılarının %82‘si Facebook üyesi.
Facebook üyesi Türk’lerin cinsiyet ve yaş dağılımına baktığımızda ise %64‘ünün Erkek, %36‘sının ise Kadın olduğunu görüyoruz. Yaş grubu olarak %33′ile 18-24 yaş grubunun çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Arkasından ise%29 ile 25-34 yaşında kullanıcılar, %20 ile 13-17 yaş grubu yer alırken son olarak 35 yaş üstü kullanıcılar ise Türk Facebook üyelerinin %18‘ini oluşturuyor.

Facebook’taki popüler sayfa ve mekanlara baktığımızda ise en çok beğenilen 5 marka sayfası sırasıyla Avea, Turkcell, Nike Football Türkiye, TTNET ve OXXO olarak görünüyor. En çok beğenilen 5 medya sayfası ise yine sırasıyla izlesene.com, Zapkolik, VidyoTV.com, Number 1 FMve NTV Spor olarak sıralanıyor.

Facebook Places’ta en popüler check-in yapılan 5 mekan ise İstanbul Airport, Sabiha Gökçen Airport İstanbul, Atatürk Havalimanı, İstanbul Atatürk Airport ve Bağdat Caddesi geliyor.
Keyifle inceleyeceğinizi düşündüğümüz infografiğimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Facebook-Turkiye-Infografigi2

Facebook-Turkiye-İnfografik-ALAFORTANFONİ-

Kaynak  webrazzi 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top