Sponsorlu

Euro 2016 Yaklaşıyor

< 1 dakika okuma süresi

10 Haziran’da Fransa – Romanya maçı ile start alacak olan Euro 2016 için geri sayım başladı. Çok az bir süre var karşılaşmaların başlamasına. D grubunda mücadele edecek olan milli takımımız 12 Haziran’da ilk maçını Hırvatistan ile oynayacak. 17 Haziran’da ise zorlu rakip İspanya ile karşılaşacak olan milli takımın bu maçtan puan çıkarması zor olsa da Fatih Terim oyuncularına güveniyor. 21 Haziran’da ise Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek milli takımımızın gruplar bazındaki rakipleri hayli zorlu. Öyle ki Fatih Terim D grubunu ‘’ölüm grubu’’ diye tanımlamıştı.

Euro 2016 maç tahmin ve analizleri için erken yorumda bulunan Terim yine de turnuvaya pozitif bakıyor.

2008 ve 2012 yıllarındaki Avrupa Futbol Şampiyonalarının şampiyonu İspanya’nın Türkiye ile aynı grupta yer alması biraz şansız bir eşleşme oldu fakat her durumda bir çok zor rakip illa ki olacaktı. Avrupa Şampiyonası’nda 3 şampiyonluğu olan İspanya turnuvanın en favori isimlerinden.

Almanya milli takımı da Euro 2016’nın en favorilerinden. Bu organizasyonda toplam 3 kez şampiyon olan Almanya yarı final ve finallerde de karşılaştığımız bir takım.

Ev sahibi Fransa da ev sahibi olması sebebiyle turnuvadan pek umutlu. Çok tecrübeli bir kadroları olmasa bile Pobga, Payet gibi uluslararası turnuva deneyimi olan futbolculara da sahip.

Turnuva yaklaşırken dedikodusu en çok dönen takımlardan birisi de İngiltere. 2014 Dünya Kupası’ndaki kötü performansları yüzünden çok eleştirildiler. Bu sebeple Euro 2016’da en iyi performanslarını sergileyeceklerdir.

Türkiye’nin bu turnuvadaki performansı ise merakla bekleniyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top