Site tanıtım

Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Hastalıkları

< 1 dakika okuma süresi

21 yıldan bu yana faaliyet gösteren Central Hospital, İstanbul Kozyatağı’nda 6500 metrekare kapalı alan ve 300’ün üzerinde sağlık profesyoneli ile kesintisiz hizmet sunmaktadır. Hastalarına verdiği önemle sürdürülebilir kaliteli hizmet anlayışına sahip olan Central Hospital, uzman kadrosuyla da birçok tıbbi bölümde hedeflediği misyona ulaşabilen nadir hastanelerden biri olmayı başarıyor.

Başta, günümüzün önde gelen sağlık problemlerinden olan obezite olmak üzere, sağlıklı yaşamı tehdit eden birçok farklı rahatsızlığa çözüm sunan endokrinoloji bölümüyle, hastalar için mevcut ileri ve son teknoloji tanı – tedavi seçenekleri şöyle listelenebilir:

-Obezite cerrahisi
-Şeker hastaları için insülin tedavisi
-Gebelik kaynaklı diyabet tedavisi
-Klinik diyetetik
-Endokrin cerrahisi
-İnfertilite / androloji hizmetleri
-Lipid (yağ) bozuklukları tedavisi
-Minimal invaziv paratiroid cerrahisi
-Multipl endokrin neoplazisi
-Osteoporoz ve metabolik kemik hastalığı
-Hipofiz-gonad-böbrek üstü bezi tedavisi
-Tiroid kanseri
-Tiroid hastalıkları
-Ülser ve yara bakımı
-Metabolizma ile ilgili sorunlar
-Büyüme hormonu ile ilgili sorunlar
-Özel beslenme programı
-Hastane beslenme danışmanlık hizmetleri
-Yüksek çözünürlüklü görüntüleme (MRI, CT)

(Vücudun endokrin sistemi pankreas, tiroid, paratiroid, epifiz bezleri, hipotalamus, adrenal ve hipofiz bezleri , yumurtalıklar ve testisleri içermektedir. Ayrıca bu sistemin içerisinde hormonlara yanıt veren, değiştiren, metabolize eden diğer birçok organ da bulunmaktadır.
Central Hospital Endokrionoloji birimi, bireylerin sağlığını geliştirmek ve korumak amacıyla beslenme ve hastalık arasındaki ilişkiyi değerlendirmek konusuna oldukça önem vermektedir. )

Central Hospital Endokrinoloji Bölümü hastaların problemlerine genel cerrahi, göz, KBB, beslenme ve diyetetik, radyoloji gibi birimlerle birlikte, multidisipliner ekip anlayışı ile yaklaşmaktadır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top