Bilinmesi gerekenler

En iyi Protein Tozları Ve Amino Asitler

7 dakika okuma süresi

1.Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Oldukça basit bir içeriğe sahip olan Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard, tüm dünyada tanınan ve güvenilen markası, aldığı prestijli ödüller sayesinde piyasada bulunan protein tozları içinde en yüksek verim sağlayan protein tozu olarak görünüyor. 1 ölçeği 30,4 gram olan protein tozunda her bir ölçekte 24 gram Whey proteini bulunuyor. Yine bir ölçekte bulunan 5,5 gram BCAA içeriği de protein miktarı ile birlikte neredeyse ölçeğin tamamını oluşturmuş oluyor. Dolayısıyla içinde topaklanmayı önleyen suni bileşenler dâhil olmak üzere gereksiz maddeler olmayan Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard, en iyi protein tozu olarak ilk sırada yer almayı hak ediyor.

2. ProteinSeries 100% Grass-Fed Whey Protein Isolate

ProteinSeries 100% Grass-Fed Whey Protein Isolate

ProteinSeries 100% Grass-Fed Whey Protein Isolate

Sektörde içeriğinde en fazla protein olan markanın 1 ölçeği 32 gram olarak verilmiş. 32 gramlık bir ölçeğinde bulunan protein miktarı ise 28 gram. Dolayısıyla içeriğinde %88 gibi çok yüksek bir oranda protein bulunduruyor. Yeni Zelanda kaynaklı ürünün doğal beslenen ineklerden alınan sütten elde edilen peynir altı suyu proteininden imal edilmesi de önemli avantajlardan birisi sayılabilir. Dolayısıyla günlük yüksek miktarda proteine ihtiyaç duyan ve antrenman sonrasında verimli bir toparlanma süreci geçirmek isteyenler açısından ideal bir ürün olduğu söylenebilir. Sıfır yağ ve şeker içermesi de ProteinSeries 100% Grass-Fed Whey Protein Isolate ürününün artıları arasında bulunuyor.

3. Muscletech Phase 8

Muscletech Phase 8

Muscletech Phase 8

Bu ürün daha üst sıralarda yer alan protein tozlarından daha az miktarda protein içeriyor ama içeriğindeki protein karışımı 8 saat boyunca protein ihtiyacını karşılıyor. Muscletech Phase 8, 42 gramlık bir ölçeğinde 26 gram protein bulunduruyor. Ama bu miktarın içinde çok hizlı emilen Hidrolize Whey Protein Izolesi, hızlı emilen Konsantre Whey Proteini, yavaş emilen Kalsiyum Kazeinat ve bunlara benzeyen, kana karışma süreleri farklı olan proteinleri bulunduruyor. Dolayısıyla hem kısa süreli hem de uzun süreli protein ihtiyacını karşılıyor. Her ölçekteki 4600mg BCAA ve tadının iyi olması ürünün öne çıkan diğer özellikleri olarak görünüyor.

4. BSN Syntha 6

BSN Syntha 6

BSN Syntha 6

BSN Syntha 6, 6 farklı proteinden oluşan bir protein karışımına sahip olan ve kısa ya da daha uzun sürelerdeki protein ihtiyacını karşılayabilen protein tozları arasında bulunuyor. 47 gramlık 1 ölçeğinde 22 gram protein bulunduruyor. Dengeli karbonhidrat miktarı ve yüksek lif oranı sayesinde de hem antrenman öncesi alındığında performansın yükselmesine katkı yapıyor hem de ara öğün olarak tüketilebiliyor. Firma bu üründen sonra yine benzer özellikler taşıyan BSN Syntha-6 Edge ile yoluna devam ediyor.

5. Optimum Nutrition Pro Complex

Optimum Nutrition Pro Complex

Optimum Nutrition Pro Complex

Bu protein tozunun içeriğinde de birkaç farklı türde protein yer alıyor. Ayrıca içeriğinde bulunan yüksek miktarlardaki glutamin ve BCAA ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Sonuçta Optimum Nutrition tarafından piyasaya sürülen kaliteli ürünlerden birisi olduğunu gösteriyor. 72 gramının içinde bulunan 60.8 gram protein ile de piyasadaki protein tozları içinde en yüksek protein içeriğine sahip ürünlerden birisi olmayı başarıyor.

6. Dymatize Iso-100

Dymatize Iso-100

Dymatize Iso-100

31 gramlık bir ölçeğinde 25 gram protein bulunduran Dymatize Iso-100, yüksek protein oranı ile dikkat çekmeyi başaran ürünlerden bir tanesi olarak görünüyor. Bu bir ölçeğin içinde sadece 0,5 gram yağ olması da ürünü öne çıkartan özelliklerden bir tanesi. Dymatize Iso-100, şeker ve glüten de içermiyor. İçeriğindeki protein ise %100 oranında Hidrolize edilmiş İzole Whey Protein içeriği olarak verilmiş. Servisinde bulunan 5500 mg BCAA amino asitleri de tatmin edici bir ürün olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak normalden çok daha hızlı emilen hidrolize edilmiş İzole Whey Protein içeriği ile tercihlerinizde ilk sıralarda yer alabilecek olan bir protein tozu olduğu söylenebilir.

7. MusclePharm Combat Powder

MusclePharm Combat Powder

MusclePharm Combat Powder

MusclePharm Combat Powder, 34 gramlık bir servisinde 25 gram protein bulunduruyor ve bu proteinler kısa ve uzun sürede emilen farklı proteinlerden oluşuyor. Ürünün düşük yağ oranı ve sindirim enzimleri içeriği de tatmin edici seviyede görünüyor. Fiyatıyla birlikte değerlendirildiğinde, piyasadaki protein tozları içinde en iyi fiyat/performans oranlarından birine sahip olduğu söylenebilir. İyi bir tada sahip olması da MusclePharm Combat Powder protein tozunu tercih eden kişilerin sayısının artmasını sağlıyor.

8. Dan Zero Carb Isopure

Dan Zero Carb Isopure

Dan Zero Carb Isopure

62 gramlık iki servisinde 50 gram protein bulunan Zero Carb Isopure, başarılı içeriğ sahip olan protein tozlarından birisi durumunda bulunuyor. Sıfır karbonhidrat ve sıfır yağ bulunduran içeriği ile tercih edilebilecek olan protein tozları arasında bulunuyor. İçeriğindeki protein ise %100 Whey proteini olarak görünüyor.

9. CytoSport Muscle Milk

CytoSport Muscle Milk

CytoSport Muscle Milk

CytoSport Muscle Milk, 70 gramlık iki ölçeğinde 32 gram protein bulunduruyor. Laktoz içermeyen bu protein tozu Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan en popüler protein tozlarından birisi durumunda bulunuyor. Ürünün dikkat çeken bir diğer özelliği ise içeriğinde çok fazla vitamin ve mineral bulundurması olarak gösterilebilir. CytoSport Muscle Milk protein tozunun içeriğinde 20’den fazla vitamin ve mineral bulunuyor. Özellikle içerdiği B vitamini grubu vitaminler ile dikkat çekmeyi başarıyor. Ürünün eksi yönlerinden bir tanesi ise piyasadaki diğer protein tozlarından daha fazla miktarda yağ içermesi olarak görünüyor. 70 gramlık iki ölçekte toplam 12 gram yağ bulunuyor. Ama bu yağların Medium Chain Triglycerides yani MCT olarak isimlendirilen yağlardan olması nedeniyle, kasların çabuk şekilde kullanabileceği bir enerji deposu vazifesi gördüğü belirtiliyor. Çünkü bu tipteki yağlar önceden sindirilmiş yağlar olarak da biliniyor ve vücut bu yağları hızlı şekilde yakabiliyor.

10. Gaspari Myofusion Elite Protein Series

Gaspari Myofusion Elite Protein Series

Gaspari Myofusion Elite Protein Series

1 ölçeği olan 37 gramında 25 gram protein bulunduran ürün, kompleks protein karışımı sayesinde kısa ve uzun süreli protein ihtiyacını karşılayabiliyor. Glüten içermeyen protein tozunun içeriğindeki şeker miktarı da sıfıra yakın olarak görünüyor. Probiyotik içeriğe sahip olması ve iyi tadı Gaspari Myofusion Elite Protein Series protein tozunun artıları arasında sayılabilir. Kolay karışıyor olması ve zengin BCAA içeriği de bu protein tozunun öne çıkan yönleri olarak görünüyor.

 

AMİNOASİTLER

 

10. Hardline BCAA Matrix

Hardline BCAA Matrix

Hardline BCAA Matrix

Hardline BCAA Matrix, bir ölçeği olan 21 gramında 5.000 mg. BCAA ve yine aynı miktarda glutamin bulundurmaktadır. İçeriğindeki diğer amino asitler ve B6 vitamini de ürünün hemen her yönden eksiksiz bir amino asit takviyesi olmasını sağlamaktadır. Kompleks yapısı ile sporcuların amino asit ihtiyaçlarını ve diğer ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü karşılayan ürün, fiyat ve performans kriterleri açısından değerlendirildiğinde de oldukça tatmin edici bir görünüm sergilemektedir.

9. Multipower Whey Amino 3400

Multipower Whey Amino 3400

Multipower Whey Amino 3400

Tablet formunda olan Multipower Whey Amino 3400, daha çok orta ve ileri seviyelerde bulunan sporcular tarafından tercih edilen bir üründür. Servis miktarı 6 tablet olan Multipower Whey Amino 3400, %21i1 oranında BCAA amino asitleri içermektedir. Toplamdaki amino asit miktarı ise her bir tabletinde 3400 mg olarak verilmiştir. Bunun dışında protein sentezini kolaylaştıran B6 içeriği de, servis içinde bulunan 6 tablet alındığında vücudun günlük ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. İzole Whey Proteinden elde edilen ürün bu sayede hızlı emilen bir besin takviyesi durumundadır. Ham madde kalitesi üst düzeyde olan Multipower Whey Amino 3400, sporcuların günlük amino asit ve protein ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan bir takviye olarak görünmektedir. Ürünü fiyat/performans açısından değerlendirdiğinizde de piyasada bulunan en üst düzeydeki amino asit takviyelerinden birisi olduğunu görebilirsiniz.

8. Weider Ultra Amino 3050

Weider Ultra Amino 3050

Weider Ultra Amino 3050

Yine tablet formunda tüketilen Weider Ultra Amino 3050, 1 servisinde 4 tablet bulunduruyor. Yüksek hammadde kalitesinin yanı sıra hızlı şekilde emilmesi ve yüksek performans göstermesi ile de dikkat çekmeyi başaran bir amino asit takviyesi durumunda bulunuyor. %95 oranında Hidrolize Whey Proteininden elde edilen Weider Ultra Amino 3050, tatmin edici bir amino asit profili içeriği sunuyor. İçeriğinin %22i6’sı ise saf formdaki BCAA amino asitlerinden oluşuyor. Fiyat/performans açısından bakıldığında ise servis başına 5 TL üzerinde bir fiyatı olduğu için bu kriterde listenin orta sıralarında kalan bir ürün oluyor. Tablet boyutu da Weider Ultra Amino 3050’nin beğenilmeyen yönleri arasında bulunuyor ama servis başına 4 tablet kullanıldığı için, bu özelliğini çok da dikkate almak gerekmiyor.

7. Cytosport Monster Amino

Cytosport Monster Amino

Cytosport Monster Amino

Cytosport Monster Amino asit takviyesi ürünü, toz formda hazırlanmış bir ürün durumunda bulunuyor. Dikkat çeken yönleri arasında ise Lösin ve Lösin peptitleri içermesi bulunuyor. 1 ölçeği 12,5 gram olan ürünün ölçeğinde 9.000 mg amino asit bulunuyor. İçerdiği BCAA amino asitleri ise saf formda olarak görünüyor. B6 vitamini açısından da tatmin edici bir ürün olan Cytosport Monster Amino, yoğun egzersiz yapan orta ve ileri seviyedeki sporcuların günlük amino asit ve protein ihtiyacını karşılayabilecek bir ürün olarak görünüyor. 1 ölçeğinin maliyeti ise 4 liranın biraz altında bulunuyor. Dolayısıyla fiyat/performans açısından da oldukça iyi bir ürün olduğu söylenebilir.

6. Weider Premium BCAA

Weider Premium BCAA

Weider Premium BCAA

Weider Premium BCAA, iki tatlı kaşığı ya da 10 gram olarak verilen bir ölçeğinde 6.000 mg BCAA ve 1.500 mg glutamin içeriyor. İçerdiği BCAA amino asitler ise Lösin, İzolösin ve Valin olarak görünüyor. İçeriğinde topaklanmayı önleyen suni bileşenler yer almadığı için bazı mevsimlerde topaklanma olabileceği ama bu durumun ürün içeriğini etkilemeyeceği belirtiliyor. Weider Premium BCAA’nın bir ölçeğini 1 bardak su ile karıştırdığınızda normal şekilde karışacağı ve kullanılabileceği belirtilmiş.

5. Olimp BCAA Xplode

Olimp BCAA Xplode

Olimp BCAA Xplode

Toz formdaki ürünlerden birisi olan Olimp BCAA Xplode, kompleks yapıya sahip BCAA amino asitlerinden oluşan bir takviye olarak görünüyor. 1 ölçeğinde yani 10 gramında bulunan BCAA amino asitlerinin miktarı ise 6 gram olarak verilmiş. Bunun dışında yine 1 ölçeğinde 1 gram glutamin ve B6 vitamini bulunuyor. Dolayısıyla oldukça basit ama kuvvetli bir içeriğe sahip olduğu söylenebilir. Şeker ve karbonhidrat içermeyen ürünün 1 ölçeği 2,7 TL miktarına geliyor. Dolayısıyla fiyat/performans açısından değerlendirildiğinde piyasada bulunan en iyi ürünlerden birisi olduğu söylenebilir. Olimp markasının yeni bir kompleks formülle ürettiği Olimp BCAA Xplode, özellikle BCAA amino asitlerinden faydalanmak isteyen kişiler açısından en ideal ürünlerden birisi olarak gösterilebilir.

4. VPX Power Shock Amino Nitrate

VPX Power Shock Amino Nitrate

VPX Power Shock Amino Nitrate

Toz formda geliştirilmiş olan VPX Power Shock Amino Nitrate, ABD’de üretilen ve orada en çok tercih edilen amino asit takviyelerinden birisi olarak gösterilebilir.13 gram olan bir ölçeğinde BCAA amino asitlerini de içeren 8330 mg miktarında esansiyel amino asit karışımı ve içinde Nitrat formda Beta-Alanin ve Sitrulin Malat da bulunan özel kompleks karışım yer alıyor. İçerdiği B6 vitamini ise vücudun günlük ihtiyacını karşılamaya yetiyor. İçeriğindeki BCAA’ların hem normal formda hem de hızlı emilen nitrat formda olması sporcuların BCAA ihtiyaçlarını kısa ve uzun süreli olarak dengeli biçimde karşılamasını sağlıyor. Bu içeriği ile oldukça tatmin edici bir aminoasit takviyesi olarak görünen ürünün dezavantajı ise 1 ölçeğinin fiyatının yaklaşık 5 liraya gelmesi olarak görünüyor. Yine de zengin içeriği ile kabul edilebilir bir fiyat/performans oranına sahip olduğu söylenebilir.

3. Scivation Xtend

Scivation Xtend

Scivation Xtend

Amerika Birleşik Devletleri’nde en iyi BCAA ve toparlanmayı sağlayan ürün olarak seçilen Scivation Xtend, 12i8 gramlık bir servisinde 7.000 mg BCAA amino asitlerinin yanı sıra 2500 mg glutamin amino asiti ve vücudun günlük ihtiyacının %32’sini karşılayacak miktarda B6 vitamini içeriyor. Sıfır yağ, şeker ve karbonhidrat bulunduran amino asit takviyesi başarılı tadı ile de piyasanın en iyi ürünleri arasında yer alıyor. Ölçek başına 4 liraya yaklaşan fiyatı ile de uygun bir fiyat/performans oranı sunuyor.

2. Multipower Amino Mega Shot

Multipower Amino Mega Shot

Multipower Amino Mega Shot

Multipower Amino Mega Shot, her ampülü 3 servis içeren bir amino asit takviyesi olarak piyasaya sürülmüş. Bu nedenle antrenmanlardan önce ve sonra 1’er servis, yatmadan önce 1 servis şeklinde kullanmanız tavsiye ediliyor. İçeriğinde yüksek miktarda arjinin amino asiti bulunduran Multipower Amino Mega Shot, sıvı formdaki en iyi kompleks amino asit takviyelerini başında geliyor. Hidrolize Whey Proteinden elde edilen 11.000 mg amino asit bulunduran ürünün içeriğinde yüksek miktarda B6 vitamini de yer alıyor. Sıvı formda olması da içeriğin vücut tarafından kolay bir şekilde emilmesini sağlıyor. Zengin içeriği ile sporcuların günlük amino asit ve protein ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilecek ürün, 1 ampulünün fiyatının 10,45 liraya gelmesi nedeniyle pahalı bir ürünmüş gibi görünüyor. Ama 1 ampulünde 3 servis bulundurduğu için servis başına maliyeti 3,5 TL altına düşüyor. Dolayısıyla içeriği ve fiyatı ile piyasadaki en iyi amino asit takviyelerinden birisi durumuna gelmiş oluyor.

1.Weider Amino Liquid Mega Forte

Weider Amino Liquid Mega Forte

Weider Amino Liquid Mega Forte

Ürün biraz pahalı olarak görünse de zengin içeriği nedeniyle fiyat/performans açısından iyi sayılabilecek olan amino asit takviyeleri içinde bulunuyor. Sıvı formda olan ürünün 1 servisinin yani 1 ampulünün fiyatı 8 TL civarına geliyor. Hidrolize Whey proteininden elde edilen ve hızlı emilime sahip olan ürün, içeriğindeki kompleks amino asit karışımında 3.000’er mg Arjinin ve Ornitin bulunduruyor. Bunlarla beraber 1 servisinde bulunan amino asit miktarı yaklaşık 13.000 mg seviyesine gelmiş oluyor. Dolayısıyla sporcuların günlük amino asit ve protein ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek bir amino asit karışımı olarak görünüyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top