Sinema

En İyi ‘Cin’ Temalı 4 Yerli Korku Filmi

2 dakika okuma süresi

Türk sinemasında korku filmi denilince klasik olarak aklımıza zaten ‘Cin – Şeytan’ temalı filmler gelmekte. Genelde de bu filmleri gerçek yaşanmış olaylardan esinlenerek çekiyorlar. Bu konuda bana göre en iyi olan Hasan Karacadağ fakat bu filmler arasına onun filmlerini almadım çünkü, onun filmlerine alternatif olan 4 korku filmini sıralayacağım.

Naciye IMDB 6.8

naciye-filmi

Naciye filmi yerli korku filmleri arasında en iyilerinden bir tanesi. IMDB puanı da bunun bir kanıtı olsa gerek. Bildiğimiz gibi IMDB’den korku filmleri yüksek puan alamazlar, korku filmleri için en iyi puanlar genelde 6-7 arasıdır. Dünya’da en iyisi olarak kabul edilen Korku Seansı filminin puanına bakıldığın da Naciye filmi gerçekten iyi durumda. Filmde iki genç bayan tatil için bir ev kiralayıp, küçük bir geziye çıkarlar. Fakat evde Naciye isminde bir kadın vardır. Çok tuhaf olan bu kadın iki gencin birbirinden sakladıkları gerçekleri ortaya çıkarmaya başlar.

Siccin 3: Cürmü Aşk IMDB 7.8

siccin-3

Siccin filmi ilk çıktığın da izleyenlerden çok iyi yorumlar almıştı. Bende çok beğenmiştim fakat 2. filmi pek iyi olmadı beklentileri karşılayamadı ama bu 3. film gerçekten çok iyi. Filmde pek fazla görsel efekt beklemeyin lakin konusu olarak insanı çok fazla meraklandıran ve sıkmayan bir film. Filmde 2 aşık evlenirler kızın erkek kardeşi bir gün kız kardeşi ve oğlunu hastaneye götürürken kaza yapar ve kız ölür. Birbirini çok seven iki karı koca ayrılmıştır. Bu durumu kabul edemeyen adam çok değişik büyüleri kızı tekrar diriltmek için kullanacaktır. Acaba başarılı olacak mıdır? Olsa da acaba gerçekten geri gelen o mudur? Siccin 3’ü izleyen biri olarak kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Azem: Cin Karası IMDB 6.0

azem-cin-karasi

Düzce’nin bir köyünde geçen film. Gene aynı köyde yaşanan gerçek olaylardan esinlenerek sinemaya uyarlanmıştır. Türk korku filmleri arasında başarılı bir yapıt diyebiliriz.

Cin Kuyusu IMDB 6.3

cin-kuyusu

Cinlerin intikamı olarak sahneye uyarlanan film söylentilere göre gerçek yaşantılardan konu alınmış. Az bilinen Türk korku filmleri arasında olan yapım, bu tarz severler için gayet güzel bir film diyebiliriz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top