Android

En İyi Android Strateji Oyunları

2 dakika okuma süresi

1.World at Arms:

World at Arms

World at Arms

World at Arms oyunu askeri strateji oyunları arasında yer alan bir oyundur. Gameloft tarafından geliştirilen oyunda para kazanmak için binalar yaparak şehrinizi geliştirme ve sizin bölgenizden geçen araçlardan vergi alma gibi alternatifler bulunuyor. Kazandığınız para ile de ekipmanlar, askeri araçlar satın alabiliyorsunuz. Oyun çevrimiçi veya çevrimdışı oynanabiliyor. Çoklu oyuna Facebook hesabınızla girme ve Facebook platformunda bulunan arkadaşlarınızla oynama seçeneğiniz de bulunuyor.

2. War 2 Victory:

War 2 Victory

War 2 Victory

Tarihi gerçekliği korunmuş olan 30’un üzerinde birimin yer aldığı oyun II. Dünya Savaşı’nda geçiyor. Ama oyunda sadece savaşlar, askeri çatışmalar yok. Aynı zamanda kaynaklarınızı akılcı şekilde yönlendirmeniz, sanayinizi geliştirmeniz ve şehrinizi büyütmeniz gerekiyor. Tabi bu sırada ordunuzu kuruyor ve geliştiriyorsunuz. II. Dünya Savaşı’nın gerilimli günlerini yaşamak isteyen stratejistler çok oyunculu ve çevrimiçi oynanan bu başarılı oyunu tercih edebilirler.

3. Throne Wars:

Throne Wars

Throne Wars

Ülkenin başına geçtiğiniz ve krallığını yaptığınız oyunda ekonomiyi iyi bir seviyeye getirmek, düşman şehirleri ele geçirmek ve yağmalamak gibi aktivitelerle ülkenizi güçlendirmeye çalışıyorsunuz. Bu arada başka oyuncularla ittifak kurma şansınız da bulunuyor. Ayrıca oyun içinde karşınıza çıkacak olan çeşitli görevleri tamamlamanız gerekiyor.

4. Throne Rush:

Throne Rush

Throne Rush

Çok başarılı grafiklere sahip olan oyunda, çok sayıda kişiden oluşan ordular ve kuvvetli devler gibi güçlerden faydalanıyorsunuz. Bu sayede oldukça hızlı bir savaş oyunu haline gelen Throne Rush, diğer oyunlardan farklı olarak bilgisayarda oynanan oyunlardan esinlenerek hazırlanmış.

5. Royal Revolt 2:

Royal Revolt 2

Royal Revolt 2

Royal Revolt oyununun devamı niteliğinde olan oyun, o oyunun kaldığı yerden devam eden ve kule savunma oyunları olarak isimlendirilen oyunlardan birisi olarak görünüyor. Tamamen Türkçe olan oyun, başarılı grafikleri ve iyi şekilde tasarlanmış olan kontrolleri ile dikkat çekiyor. İlk oyunda olduğu gibi gerçek zamanlı olarak kalelere saldırdığınız oyunda kahramanınız da özel yeteneklerini kullanarak oyunu lehinize çevirmenizi sağlayabiliyor. Saldırılar sırasında ürettiğiniz askerlerinizi ise kalelerin içinde ya da dışında konumlandırabiliyorsunuz.

6. Robotek:

Robotek

Robotek

Oyunda amaç robotlardan bir ekip oluşturmak ve lazerli ya da elektrikli silahları kullanarak karşı tarafta yer alan robotları yenmek. Bu arada rakibiniz olan robotları çalabilmeniz de oyuna farklı bir heyecan katabiliyor. 30 farklı seviye ve 200’ün üzerinde bölüm bulunan oyunun başarılı grafikleri ve müzikleri dikkat çeken yönleri arasında bulunuyor.

7. Plants vs Zombies 2:

Plants vs Zombies 2

Plants vs Zombies 2

Bitkilerin ve zombilerin savaşı devam ediyor. Kule savunma oyunları arasında en çok sevilen oyunlardan birisi olan Plants vs Zombies, devamı niteliğindeki bir oyun ile yine en çok tercih edilen strateji oyunları arasında yer almaya devam ediyor. İlk oyundan farkı ise bahçede yapılan savaşlar yerine Dave isimli karakterle birlikte zamanda yolculuk yapılması ve Vahşi Batı ya da Antik Mısır gibi farklı oyun alanlarında oynanması olarak görünüyor.

8. Plague, Inc:

Plague, Inc

Plague, Inc

Oyunun konusu başta biraz rahatsızlık verici gibi görünse de, milyonlarca kişi tarafından indirildiğine bakarak kalitesini ve oynaması zevkli bir oyun olduğunu tahmin edebilirsiniz. Oyunda amaç insanlığı yeryüzünden silmek. Bu maçla bir hastalık yaratmanız, adını ve DNA yapısını belirlemeniz, hastalığı dünyaya yaymanız gerekiyor. Başarılı grafik tasarımları, görselleri ve dünya haritası tasarımları olan oyun, hastalığın yayılmasına ülkelerin verdiği tepkilerin iyi bir şekilde kurgulanması ile de keyif verici hale geliyor.

9. Lords & Knights:

Lords & Knights

Lords & Knights

Türkçe desteği olan oyun, çevrimiçi olarak ve çoklu oyunculu bir oyun olarak tasarlanmış. Oyunun başında yaptığınız kaleyi yeni bölümler ve binalar yaparak geliştiriyorsunuz. Bu arada ekonominizi ve ordunuzu sağlamlaştırmanız gerekiyor. Oyun geliştikçe diğer oyuncular ile ittifak kurmanız, başka oyunculara saldırmanız ve onların kalelerini ele geçirmeniz mümkün hale geliyor.

10. Jungle Heat:

Jungle Heat

Jungle Heat

Bu oyunda da kendi ülkenizi kurmanız, çeşitli kaynakları ele geçirmeniz, para kazanmanız, ordunuzu ve şehrinizi geliştirmeniz gerekiyor. Çevrimiçi olarak başka oyuncularla savaşabiliyorsunuz. Bu oyun üzerine düzenlenen turnuvalara katılma imkânınız da bulunuyor.

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top