Kadın

Doğru Saç Bakımı İçin Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

2 dakika okuma süresi

Saç bakımı denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi saç maskeleri ve takviye ürün kullanımları geliyor. Ancak en az bunlar kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir şey var ki oda beslenme ve vitamin takviyesi.

Saç Bakımı

Şimdi başlıca saç bakımı ve saç problemlerinden bahsedeceğim, hangi takviyeler ile bu problemlerin üstesinden gelebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

Saç Dökülmesi Sorunu, Sebepleri ve Saç bakımı

Saç dökülmesi hemen hemen herkesin yaşadığı bir problemdir. Bazılarının sebebi genetik yatkınlık ile açıklanırken , bazıları dönemsel, mevsimsel, stres , beslenme ve vitamin eksikliği stres ile ortaya çıkmaktadır. Vitamin B9 yani Folik Asit saç dökülmesi problemini çözmede birebirdir.Vücudunuzdaki dokuların gelişmesinde ve hücrelerin yenilenmesinde çok büyük rolü olan ve faydalı bir vitamindir

Peki saç dökülmesini durduran ve hücrelerin yenilenmesinde büyük rol oynayan bu vitamini hangi besinlerden alırız? İşte folik asit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz besinler ; Portakal , brokoli , et , yeşil sebzeler ve mısır gibi besinlerden karşılayabilirsiniz.

A vitamini de saç dökülmelerini durduran ve bu konuda gerçekten çok faydalı olan bir vitamindir. A vitaminini karacihar , havuç , brokoli , patates , ıspanak ve lahana gibi besinlerden karşılayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Saç Bakımı

İnce telli saçlara sahip kadınların en büyük problemi ve sorunu saçlarını nasıl kalınlaştıracakları ve hacim kazandıracaklarıdır. Tabi ki her bakım işlemi gibi emek ve zaman isteyen bir iştir. Ancak düzenli olarak şimdi söyleyeceğim bakımları uyguladığınızda gözle görülür bir sonuç alacağınıza eminim.

Şimdi ince telli saçları kalınlaştırmak için yapabileceğiniz başlıca saç bakımı tüyolarından bahsetmek istiyorum.

saç-uzatıcı-maskeler

İnce Telli Saçlara İyi Gelen Bitkisel ve Doğal Saç Bakımı Ürünleri

Hint yağı : Hint yağı içeriğinde çok büyük miktarda e vitamini barındıran bir yağdır. İçeriğinde bulunan bu e vitamini sayesinde saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı tek başına yapar, saç köklerini besler ve kalınlaşmalarını sağlar.

Zeytinyağı : Zeytinyağı özellikle cilt bakımı ve saç bakımı için kullanılan ve çok faydalı olan bir yağdır. Eğer saçlarınız incelerek dökülüyorsa mutlaka faydasını göreceğiniz doğal bir yağdır.

İnce telli saç bakımı ile ilgili en faydalı olan bitkisel ürünler yukarıda verdiğim 2 üründür. Bunlar dışında saçlara iyi geldiği söylenen bitkisel ürünler (Yanlış anlaşılmasın tabi ki çok faydalı olan başka şeylerde var) yukarıda bahsettiğim hint yağı ve zeytinyağı gibi büyük bir katlı sağlamaz.

Kozmetik Ürünleri Kullanırken Dikkatli Olmalısınız

Bunlar dışında saç bakımı ile ilgili hassas olmanız gereken en önemli ikinci şey ise kullandığınız bakım ve kozmetik ürünlerdir. Ürün seçerken çok ama çok dikkatli olmalısınız ve her elinize gelen ürününe saçlarınız ne de vücudunuzun başka bir yeri için kullanmamalısınız. Bu tarz kozmetik ürünleri kullanmadan önce mutlaka ürün inceleme ve ürün yorumları ile ilgili konuları okumalı ve bunların sonrasında ürünü alıp kullanmalısınız. Bu konuda araştırma yaparsanız kozmetik inceleme ile ilgili yazı yazan ve ürünleri ilk elden inceleyip objektif yorum yapan blogcu arkadaşların bloglarına ulaşabilirsiniz. Bu konuda öneriye ihtiyacınız varsa kozmetik inceleme sayfasının size yeterli geleceğini düşünüyorum. Saçlarınız için bakım önerileri için ise saç bakımı sayfasında bulunan yazılar ve öneriler ihtiyacınızı mutlaka karşılayacaktır. Sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin 🙂

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top