Sponsorlu

Diş eti Rahatsızlıkları

2 dakika okuma süresi

Diş eti çekilmesi özellikle günümüzde her 3 kişiden 2sinde bulunan oldukça yaygın bir diş eti sorunudur. Özellikle de diş eti çekilmesi tedavisi uzun süren ve oldukça da maliyetli olan bir rahatsızlıktır. Bu durumlar da düşünüldüğünde mutlaka ağız ve diş sağlığına gereken önemin verilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istedik.

Diş eti çekilmesi neden olur?

Diş eti çekilmesi genellikle diş bakımına gereken özenin gösterilmemesi durumlarında ve en önemlisi de yanlış diş fırçalamaktan kaynaklanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra genetik olarak da meydana gelebilmesi mümkündür. Ancak yine de en öneli etkenlerin başında yanlış diş fırçalama gelmektedir.

Diş eti Kanaması sorunu da yine diş eti çekilmesi kadar önemli ve diş ve diş eti bakımına gereke önemin verilmemesinden dolayı kaynaklanan ciddi bir sorundur. Özellikle de diş eti kanamalarına dişlerin ayrılmaya başlaması da eşlik ettiğinde tedavi edilmezse diş kayıplarına bile neden olabilmektedir.

Diş eti kanaması fark edildiğinde takip edilmelidir!

Diş eti kanaması biraz önce de söz ettiğimiz gibi fark edildiği an mutlaka uzman bir hekim kontrolünde tedavi edilmelidir. Aksi halde ilerleyen diş eti kanamaları ve çekilmeleri dişlerin zamanla kaybedilmesine bile sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle bizim sizlere önerimiz Galata tıp merkezimize belirli aralıklarla gelerek kontrollerinizi yaptırmanız yönündedir.

İmplant Beyoğlu bölgesinde de yer alan merkezimiz Galata Tıp Merkezinde uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmekte olan oldukça önemli ve zorlu süreçleri olabilen bir işlemdir.

İmplant nedir?

İmplant Beyoğlu merkezimizde uzun yıllardan beri yapılmakta olan ve hastaların çene kemiğine yerleştirilen, protez diş kökleri olarak bilinmektedir. Kısacası çekilmiş olan eksik dişlerin yerine yapay bir kök yapılarak buraya ömür boyu kullanabileceğiz dişler yapılabilmektedir.

İmplant uygulaması nasıl yapılır?

İmplant işlemi uzman diş hekimleri tarafından genellikle lokal anestezi altında yapılmakta olan bir işlemdir. Ancak bazı özel durumlarda genel anestezi altında da yapılabilmektedir. İşlemin ardından yaklaşık 2 ya da 3 ay içerisinde implant çene kemiğine tam anlamı ile oturmaktadır. Sizler de detaylı bilgi ve randevu için www.galatatip.com.tr internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top