Yaşam / İnsan

Daha Önce Hiç Görmediğiniz Mason Ayini Resimleri Ve Acıklamaları

2 dakika okuma süresi

Masonlugun en göze carpan özellıklerınden biride rituelleridir. Ritueller gizli ve sadece masonlara acıktır, yabancılar giremez veya izleyemez. Her bir mason locası geleneksel olarak bazı rituellerden devam eder ve ayinlerinde bunu kullanır. Genelde kullanılan rituel iskoç ritidir. Şimdi size basına sızmış veya kendileri çekmiş bazı göruntuleri paylasacagız.

Bu fotografta gördüğümüz klasik bir mason locası rit bölümüdür. Tasarımını Hz.Süleyman’ın Süleyman mabedinden alır ve ona benzetilerek yapılır.

tapinak

Rituel Öncesi Ceket çıkartılır, kravat çözülüp alınır, gömlek düğmeleri göğüs görülecek şekilde açılır, kollar sıvanır. Kement biçimindeki bir ip boyuna geçirilir. Son olarak, gözler bağlanır. Yardımcı biri, adayın eşyalarını Mabed kapısına götürür.

 

girisonce

 

 

         Ve şuan Daha önce muhtelemen hiç görmediginiz göruntuler. Gizli bir video cekim ve video içerisinden resimler. 2 kişinin Masonluga kabulunu, girişini gösteren rit. Masonların deyimiyle Tekris Töreni. Burada kişiye ‘Bir yanlıs anlasılmamaya yer kalmaması için aramıza girmek isteyen kişi gerçekten sizmisiniz’ diye soru yöneltiliyor. Daha Sonra adayın şu şekilde cevap vermesi gerekiyor: BEN ….. ….., ÖNCEDEN VERMİŞ OLDUĞUM TALEPNAMEMDE YAZDIĞIM GİBİ; BİLEREK, İSTEYEREK VE HİÇBİR DIŞ ETKİ ALTINDA KALMADAN, MASON OLMAYI ARZU ETTİĞİMİ BEYAN EDERİM. VİCDANIMA VE İNANÇLARIMA AYKIRI SÖZ VE GÖRÜŞLERE UYMAK ZORUNDA BIRAKILMAYACAĞIMI BİLEREK; TÜRK MASONLUĞUNUN VE BENİ KABUL EDECEK OLAN LOCANIN YÖNTEM VE KARARLARINA, İYİ NİYETLE UYACAĞIM. ŞU ANDAN BAŞLAYARAK, BURADA İŞİTİP GÖRECEKLERİMİ BAŞKALARINA SÖYLEMEYECEĞİME, ŞEREFİM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM

 

giris1

Koruyucu, kapıda bekleyen Çırak’ın ve göğsünün sol tarafına, Gönyenin dik köşesini dayar.

giris2

Bu goruntude Kişinin yemini tekrar edilir: BEN ….. …… EVRENİN GEOMETRİK DÜZENİNİ KURAN YÜCE VARLIĞIN HUZURUNDA VE BURADA TOPLANMIŞ KALFALARIN ÖNÜNDE,  ETTİĞİM YEMİNİ TEKRARLAR VE YEMİN EDERİM 

giris3giris4

İşte Final Yemin Eden ve artık mason olan kişiye Eger yeminini bozarsan yasamın boyuna pısmanlık ve acı cekeceksın denir. Artık nasıl bir acı ve pişmanlık onu bilemiyoruz fakat masonlar bu yeminin bozulması halinde bunu yapacaklarını uye olucak kişiye belirtiyorlar.

 

Bu resım ise eski bir görüntü, bir mason çıraklıktan kalfalıga adım atıyor.

 

eski-goruntu

 

 

Masonlar artık günümüzde bazı toplantılarını (bakın burada altını cızıyorum toplantı ) halka bazen acarlar bunlarda o toplantılardan bir kaç görüntü

 

gunumuz

 

gunumuz2

 

gunumuz4

 

 

Ve son olarakta bu konulara meraklıysanız tavsiye edecegim bir film ‘ Gözleri Tamamen Kapalı’ Filmde masonluk olmasada buna benzer bir örgutun türlü ayınleri anlatılıyor. Şimdi o filmden bir kac resim ekleyıp aradaki benzerligi görecegiz.

 

gozleri1

 

gozleri2gozleri3

 

gozleri4Bu en son resmimizde ayinde cıplak insanlar yer almakta bu ise eski pagan geleneklerden gelen kutsal birleşme yani bu ayin cinsel bir ayin. Bildigimi kadarıyla masonlukta böyle bir ayin yok ama genelde bu sekilde tasvir edilir nedendir bilinmez. Masonlugun üst derecelerinde varmıdır onuda bilemeyız bılenlerde bunu söylıyemezler.

 

Yazımıs hosunuza gıttıyse takipte kalın masonluk yazı dızımız devam edecektir.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top