Oyunlar

Crysis 2 piyasada!

< 1 dakika okuma süresi

Crysis 2 piyasada! Türk kardeşler Almanya’yı oyun sektöründe zirveye taşıdı!

Crysis 2 piyasada

Crysis 2 Almanya Frankfurt merkezli Crytek’in geliştirmiş olduğu ve Electronic Arts’ın yayınladığı Birinci Kişi Nişancı bilim kurgu tarzı bir video oyunudur. Oyun Microsoft Windows, Playstation 3 ve Xbox 360 için satışa sunuldu ve oyunda Crytek’in geliştirmiş olduğu en yeni oyun motoru CryEngine 3 kullanıldı.
Crytek şirketinde günümüzde 40’dan fazla ülkeden 300 genç grafik tasarımcısı ve bilgisayar programcısının yeni oyunlar üzerinde çalıştığı ifade edilerek, “Far Cry”, “Crysis” ve “Crysis Warhead” gibi bilgisayar oyunlarının dünya çapında milyonlarca kez satıldığını hatırlatmak isteriz.

Kardeşlerden tasarımcı Cevat Yerli’nin, yeni piyasaya sürülen “Crysis 2”nin bugüne kadar bilinen tüm oyunları gölgede bırakacağını söylemişti bir haberde. Yerli kardeşlerin 2000 yılında Los Angeles kentindeki fuara katılarak, burada tanıştıkları bir grafik çip üreticisi sayesinde bir anda üne kavuştuğu bildirildi.

Crytek 1999′da 3 Türk kardeş olan Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından video oyun şirketi olarak kurulmuştur. Crytek’in ana merkezi Frankfurt’ta bulunmakradır ve Kiev, Budapeşte, Sofya, Seul ve Nottingham olmak üzere 5 farklı yerde oyun stüdyosu vardır. Crytek’in profesyonel oyun geliştirici takımı; Avrupa’dan (503), Asya’dan (32), Amerika’dan (27) ve Okyanusya’dan (7) toplam 569 çalışandan oluşmaktadır. En çok bilinen oyunları olan Far Cry ‘da CryEngine, ve daha çok bilinen Crysis’de de CryEngine 2 kullanılmıştır. Crysis 2 ve CryEngine 3 2008 itibari ile geliştirilme aşamasındadır. Crytek Electronic Arts, Ubisoft, NVIDIA, Intel, AMD, FMOD, Scaleform, Xoreax Software ve Sparkasse şirketleri ile işbirliği halindedir.

(Kaynak: Wikipedia Türkçe , crytek.com ve fbmlturk.com)

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top