Oyunlar

Counter-Strike: Global Offensive Yeni Görüntüler

< 1 dakika okuma süresi

Counter-Strike: Global Offensive

Valve “Counter-Strike: Global Offensive” adında yeni bir oyun hazırlığında olduklarını 12 Ağustos’ta duyurmuştu.  Ancak pek fala bilgi vermemişti. Sadece bunun süregelen Counter Strike serisinin devamı niteliğinde olmadığı, “Counter Strike 2” olarak kabul edilmeyeceği ve farklı bir oyun olarak değerlendirileceği söyleniyordu.  Hürriyette okuğum haberin ilgili paragrafına göre:

ESEA’dan oyunu oynama şansı bulan Craig Levine’e göre Valve, oyunu bir “Counter-Strike 2” olarak adlandırmıyor ve Counter-Strike’ın veya Counter-Strike: Source’un yerine geçecek bir oyun  olarak planlamıyor. Ancak Global Offensive, siteye göre güncellenmiş Source Engine üzerine kurulu. Makalede, oyunun görsel olarak çok etkileyici olduğundan bahsediliyor. Oyunda de_dust, de_dust2, Inferno, Nuke gibi klasik haritaların da yenilenmiş sürümleri bulunuyor.

Global Offensive şu an hala ön-beta aşamasında ve siteye göre daha birçok ayarlama yapılması gerekiyor. Oyuna yeni bir ağır makineli tüfek, tabancalar ve yeni bir çifte ekleneceği, molotov kokteyli gibi yeni öğelerin de oyunda yer alacağı söyleniyor. Yeni bir el bombası ise silah seslerini ortadan kaldırarak düşmanı yanılmanıza izin verecek.

12 Ağustostan bugüne kadar aradan geçen zamanda yeni videolarının da yayınlanmasıyla, oyun iyiden iyiye belli olmaya başladı. Daha önce Counter Strike’ın hemen hemen tüm sürümlerini denedim, bu oyun bana biraz “counter strike condition zero” hatırlattı. Ancak yinede şunu söylemek mümkün: Sevenlerini gerçekten farklı bir Counter-Strike oyunu bekliyor!

Not: 2012’nin başlarına kadar çıkması beklenmeyen oyun , PC, Xbox Live Arcade, PlayStation Network için yayınlanacak.

İşte video görüntüleri:

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top