Sponsorlu

Cilt Lekeleriniz İle Vedalaşarak Harika Bir Cilde Sahip Olun

2 dakika okuma süresi

Kişilerin ciltlerinde oluşan lekeler son zamanlarda, daha çok dikkat edilmeye başlandı. Lekelerin görünümlerini azaltabilmek için çeşitli yollar aramaya başlandı. Cilt lekelerinin oluşumunda birçok etken bulunmaktadır. Bunlar güneş ışınları, hamilelik, yaşlılık, hormon tedavisi, doğum kontrol hapları kullanımından dolayı meydana gelebilmektedir. Cilt lekelerinin oluşumunda cilt tipinin bir önemi yoktur. Her cilt tipinde rastlanılabilmektedir. Son dönemlerde de çok fazla rastlanan bir problem haline geldi. Bu cilt lekelerinin ortadan kaldırılması için lekelerin oluşumuna sebep veren etkenlerin doğru tespit edilmesi önemlidir.

Melanin pigmenti, cilde rengini veren bir pigment olduğundan dolayı, bu pigmentin artmasına neden olan etkenlerin tespit edilmesi, tedavinin başarıyla sonuçlanması için gerekli ve önemli kısımdır. Türkiye’ de cilt bakımı Mersin ilimizde yapılabildiği gibi aynı şekilde, leke tedavisi Mersin ilimizde yapılabilen bir eylemdir. Mersin’ de yer alan Karakucak polikliniği ve burada hizmet veren Mustafa Karakucak sayesinde, insanların önem verdiği cilt bakımı Mersin ilinde oldukça başarılı olduğu için burayı tercih etmektedirler. Cilt bakımı yanında insanların son zamanlarda dikkat ettiği lekeler için leke tedavisi Mersin şehrinde yer alan poliklinikte yapılabilmektedir.

Güneş Işınlarından Dolayı Oluşan Güneş Lekeleri Nedir?

Güneş lekelerinin diğer adı melazmadır. Güneş lekeleri kadınlarda erkeklere oranla daha çok ortaya çıkmaktadır. 20′ li yaşlarda meydana gelmeye başlamaktadır. Bu lekeler genellikle yüz kısmında oluşmaktadır ve güneşlenirken herhangi bir koruyucu kullanmama veya güneş ışınlarına direk olarak maruz kalma gibi durumlar nedeniyle meydana gelmektedir.

Güneş ışınları yaz mevsiminde daha şiddetli olduğu için bu dönemde lekeler de artmaya başlar ve lekeler koyu renkte oluşur. Kış mevsiminde de koyu renkte olan bu lekelerin renginin belirginlikleri sönmeye başlar. Leke tedavisi Mersin ilinde yapılırken, bu lekelerin yüzeysel mi yoksa daha derin lekeler mi olduğunun belirlenmesi önemlidir. Çünkü cilt bakımı Mersin şehrinde bulunan poliklinikte yapılırken, tedavi bu şekilde yönlendirilmektedir. Bu sayede sonuçların daha kalıcı olması sağlanmaktadır.

Mersin’ de Yer Alan Poliklinikte Lekeler Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Öncelikle lekelerin derinliğine bakılır. Leke tedavisi Mersin polikliniğinde yapılırken, bu lekelerin yeni olması tedavinin sonucunun daha başarılı ve daha kısa sürede olmasının büyük bir etkenidir. Lekelerin oluşumuna neden olan etkenler yok edilir ve böylece lekelerin tekrardan oluşma ihtimali düşürülmüş olur. Cilt bakımı Mersin polikliniğinde yapılması esnasında öncelikle ciltte yara, kızarıklık, kaşıntı gibi başka cilt problemleri var ise bu durumların ortadan kaldırılıp sonrasında leke tedavisi uygulamasına başlanmalıdır. Bu durumlara bakıldıktan sonra leke tedavisine geçildiğinde, birçok yöntem bulunmaktadır.

Lazer sistemleri, kimyasal peeling veya mezoterapi, PRP gibi yöntemler kullanılmaktadır. Icon Lazer ile leke tedavisi yönteminden bahsetmek gerekirse, bu yöntem en etkili yöntemlerden biri sayılmaktadır. Bu cihazda, skintel melanin reader teknolojisi bulunmaktadır. Bu sayede ise ciltteki melanin pigmenti yoğunluğu tespit edilebilmektedir. Böylelikle ciltte hangi bölgeye ne kadar uygulama yapılması gerektiği hesaplanmaktadır.

Baby Face Beauty ile leke tedavisi yöntemi ise, ciltte ısı kanalları açan, yaşlanma karşıtı maddeleri lazer teknolojisiyle cilde ileten bir yöntemdir. Lazer sayesinde, ciltteki var olan probleme göre serum uygulanmaktadır. Leke tedavisi için uygulanması gereken maddeler cildin alt tabakalarına iletilmekte ve böylece cilt kendini yenilemeye başlamaktadır. PRP ile leke tedavisi yöntemi, cildi gençleştirme ve sorunlu kısmı tedavi etme gibi özelliği bulunan bir yöntemdir. Aynı zamanda bu yöntem, kendi kanımızla yapılmaktadır. Mikro iğneleme, Scarlet ve lazerli yöntemler bir araya getirilip lekenin daha iyi tedavi edilmesine ve lekelerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top