Site tanıtım

Cevap veriyorum A-Orhan

< 1 dakika okuma süresi

aorhan teknoloji blogTürkiye’nin önder bloglarından biri olan aorhan.com, birkaç ay önce yayınladığı yeni arayüz ve yeni özellikleriyle bu unvanı hak ettiğini ispatlıyor. 18 Aralık 2009’da ilk yazısını yayınlayarak yayın hayatına ‘merhaba’ diyen hatta wordpress kullanıcılarının da aşina olduğu deyimle ‘merhaba dünya‘  diyen aorhan.com’da, geçen yaklaşık 4 senelik sürede toplam 27 kategoride 1000’in üzerinde içerik yayınladı.

Bir teknoloji blogu olan sitenin sahibi, editörü, yazarı, yani kısaca her şeyi olan Ahmet Orhan‘ın wordpress’le tanışması çok sevdiği memleketi Beydili Köyü sayesinde olmuş. Sitenin hakkımda kısmında wordpress ile tanışmasını şöyle anlatmış:

İşte o 2006 yılında okulu kazanmamla, okulda ilk yılında hazırlık okumaya başladım. Hazırlık sınfında oldukça vaktim olmasıyla, site işleriyle ilgilenmeye başladım. Aslında ilgilenmem sebebim, çok sevdiğim memlektim olanköyüm, Beydili Köyü‘nü tanıtmak ve bu köyden olan kişileri buluşturmaktı. Bu yüzden ilk sitemi mynet’in servisi olan mysite’de köyüme amatörce bir site yaptım. Eğer site işlerine yeni başladıysanız böyle saat, haberler vs. gibi şeyleri sitenize eklemek isterseniz (: Bunlarıda kodlarla yaparsınız. Bunlar için sağı solu araştırdım, deneme yanılma yöntemiyle ekledim çıkardım ve baktım ki epey yol katetmişim. Bu arada o sitede bir çok kişiyi buluşturdu ve o site sayesinde bir dernek kuruldu. İşte o mysiteden sonra başka site açmak para kazanma duygusu gelişti (:  WordPress’i de öyle keşfettim. Daha sonra…

Şu anda Alexa Türkiye sıralamasında 777. sırada yer alan aorhan, son yeniliklerle içeriklerini programlar, internet, mobil, oyun, web yazılım, tanıtımlar, tasarım, teknoloji, wordpress olmak üzere 9 ana kategori ve ilgili videolarla derlenen teknotv adının verildiği  bölümde toplayarak daha düzenli ve şık görünüme kavuşturulmuş.  Okurlarına yazar olma imkanı sunan site, ‘nasıl yapılır’ bölümüyle de öğretici yönünü sergileyerek ve son olarak tablet sponsoru Reeder, kitap sponsoru Dikeyeksen, host sponsoru Vargonen, site analiz aracı sponsoru WMaraci eşliğinde gerçekleştirdiği yarışmayla okurlarının beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top