Eğlencelik

Cem Yılmaz Teke tek marka 2010 özelde..

2 dakika okuma süresi

“Marka 2010 Konferansı’na katılan komedyen Cem Yılmaz, salondakileri gülmekten kırdı geçirdi. Kendisini “Türkiye’nin aydınlık yüzü” olarak tanıtan Yılmaz, yaptığı esprilerle herkesi kahkahaya boğdu.
Swiss Otel’de yapılan “Marka 2010 Konferansı”nda Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından Fatih Altaylı’nın ikinci konuğu Cem Yılmaz oldu. Sahneye gelen Cem Yılmaz kendisini, “İşte Türkiye’nin aydınlık yüzü” diye tanıtınca herkes kahkahaya boğuldu. “Siyasi espriler yapmayı sevmiyorum” diyen ünlü komedyen, Fatih Altaylı’nın “Neden sürekli siyah giyiyorsun?” sorusu üzerine de, “Siyah giymemin nedeni sahnede ellerimi kollarımı hareket ettirerek kendimi daha fazla anlatıyorum. Siyah giyince ellerim kollarım daha fazla seçiliyor. Siyah giyen bir de Sinan Çetin var. Sinan Çetin bir ara Usame Bin Ladin’e benziyordu. Ladin’i yakalayan ABD 50 milyon dolar veriyordu. Bende onun sakallarının uzamasını bekleyip, ABD’ye teslim etmeyi düşünüyordum” dedi.

[stream provider=youtube flv=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DUdCRoWWKHCI img=x:/img.youtube.com/vi/UdCRoWWKHCI/0.jpg embed=true share=true width=508 height=286 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]

Yılmaz, bir süre önce basında çıkan, “Benden çocuk olmaz” sözlerinin sorulması üzerine de, “Şimdi bana gazeteciler geldi. Arkadan soru sordu. ‘Sizden iyi çocuk olur’ dediler. Bende, ‘benden çocuk olmaz’ dedim. Onu yazmışlar. Çocuk gerçekten çok kutsal bir şey ama bunu tek başınıza yapamıyorsunuz. Onun için bir eş lazım. Tek başıma deneyince ortaya bir şey çıkmıyor” şeklinde espri yaptı.


“Günün birinde biri çıkıp, ‘bu senin çocuğun’ derse ne yaparsın sorusuna Yılmaz’ın verdiği cevap ise salondakileri gülmekten kırdı geçirdi. Her şeye hazırlıklı olduğunu belirten Cem Yılmaz, “Benimde seks kasetlerim ortaya çıkabilir. Ama önemli değil, her şeye hazırlıklıyım. Seks kasetinden ziyade içeriği önemli. İzleyenler ‘vay be ne iş çıkarıyor’ desinler” diye konuştu.

Cem Yılmaz, herkesin kendisini “küfür ediyor” diye eleştirdiğini de belirterek, “Bunu kesinlikle anlamıyorum. Küfür terbiyenin bir ölçüsü değil. Bunu normal hayatta herkes yapıyor. TEM’de bir gün giderken, öndeki arabanın şoförü el frenini çekerek aracını durdurdu. Yanıma geldi. ‘Bu filmde küfür yok, yok küfürlü yapın’ dedi. yolda giderken önümü kesip bana belden aşağı fıkralar anlatıyorlar. Bunu ne yapacağız. Hadi ben şov yapıyorum. Yolda giden adam gelip bana hangi hakla küfürlü fıkra anlatıyor bunu anlamıyorum” dedi.

ÖTV’YE KATKIDA BULUNUYORUM
Yılmaz, ”Para kazanıyorum, ortada… Elbette arabamı alıyorum ama gidip İtalya’da gezmiyorum, ÖTV’ye katkıda bulunuyorum. İki katı vergimi veriyorum” dedi.

Gösterileri sırasında koltuk sayısıyla bilet fiyatını çarpmasına yönelik eleştirilere ilişkin de Yılmaz, ”Bu benden kaynaklanmadı. Elbette ben de oyunları bedava oynamak isterim. Ama ya çok zengin olmam lazım ya da delirmem lazım. Bu işin Nirvana’sı zaten budur” yorumunu yaptı.

Seyirciden her zaman korktuğunu ifade eden Cem Yılmaz, ”Seyirci açıktır. Sizin mesleğinizi devam ettirmeniz, o anki sahneden iyi inmenize bağlıdır. Geçen yıl yarattığınız şov akıllarda kalsa da, onunla yaşayamazsınız” diye konuştu.

AROG DİYE BLUEJEAN GÖRDÜM
Yılmaz, adının tescillenmesiyle ilgili soruyu da, ”CMYLMZ niye tescil ettirdin diye soruyorlar. Bunu sormak, niye vergi mükellefisin diye sormak gibi bir şey. Sen yapmazsan başkası yapıyor. Ne yapabilirim? Gösterimin adı olan kısaltmanın üzerinden bilet kesiyor, siz almazsanız başkası alıyor. AROG diye bluejean gördüm” şeklinde yanıtladı.

Politik mizah yapmamasıyla ilgili de Cem Yılmaz, bunun mesleki bir tercih olduğunu, politik mizahın uzmanlık getirdiğini, kendisinin bu konuda ehliyeti olmadığını söyledi.

Mesleğinin ne olduğu sorusu üzerine Yılmaz, maliye kayıtlarında mesleğinin serbest meslek olarak geçtiğini, esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olduğunu ve aylığını ödediğini kaydetti.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top