Teknoloji

Canva ile Yapabileceğiniz 5 Tasarım

2 dakika okuma süresi

Tasarım yapma konusunda insanların zorluklar yaşadığı bilinen bir gerçek. Pek çok yeterli tasarım yapabilme bilgisine sahip olmadığından ötürü bu alanı es geçiyor ve uzak durmaya çalışıyor. Ancak bazı durumlarda tasarım yapmaktan kaçamıyoruz. Sunum hazırlamak ya da şık bir cv hazırlamak için mecburen tasarım işlerine giriyoruz.

Tasarım konusunda ise dertten kurtaracak uygulamaların başında Canva geliyor. Web tabanlı bir tasarım programı olan Canva, herhangi bir program bilgisi gerektirmediği gibi ücretsiz oluşuyla da kullanıcıları cezbediyor. Biz de bu yazımızda Canva ile harikalar yaratabileceğiniz 5 tasarım özelliğini sizlerle paylaşacağız. İşte o özellikler;

1- CV Hazırlama

İş dünyasındaki hemen hemen her insan güçlü bir CV’ye sahip olarak hayalinde işlere ulaşmak istiyor. Ancak şu bir gerçek ki artık CV’nin geçmiş iş deneyimi ya da özellikleri kadar görünümü de etkili oluyor. Şık tasarlanmış bir CV, sizi hayalinizdeki işe kavuşturma konusunda yardımcı olabilir.

2- Sunum Hazırlama

Birbirinden farklı sunumları hazırlamak, onları görsel olarak zengin tutup sıkıcı bir hale getirmemek en temel isteklerden. Bu yüzden de farklı şablonlar ve illüstrasyonlar kullanarak bunu sağlamaya çalışıyoruz. Canva ise sunduğu hazır şablonlar sayesinde bunu gerçekleştirmeyi başarıyor.

3- Instagram Story Hazırlama

Instagram hikaye modunun ne kadar güçlü olduğunu söylemeye gerek bile yok. Artık birçok şirket reklamlarını oradan yapıyor, birçok insan da günün çeşitli anlarını oradan paylaşıyor. Oraya uygun boyutlarda postlar oluşturmak, uygun boyutta şablonlar ise yine Canva’nın içinde yer alıyor. Canva ile hikayelerine özgün dokunuşlar katarak, kendinize daha iyi hikayeler oluşturabilirsiniz.

4- Davetiye Hazırlama

Davetiyeler yaptığımız etkinlikleri insanlara duyurmak ve onlarla mutluluğumuzu paylaşmanın en güzel yollarından birisi. Özellikle düğün davetiyesi ya da doğum günü davetiyesi gibi nispeten daha özel olan şeylerin yeri ayrı oluyor. Canva ise sunduğu hazır şablonlar ile en şık davetiyeleri yaratmanıza imkan sağlıyor. Zevkinize göre yapabileceğiniz davetiyeler ile her etkinliği daha özel bir hale getirebilirsiniz.

5- YouTube Kanal Resmi Hazırlama

YouTube son yıllarda trendi en fazla artış gösteren platformlardan. Birçok insan artık işlerini bırakıp YouTube dünyasına adım atarak, oradan para kazanıp geçinmeyi amaçlıyor. Haliyle YouTube dönük noktalarında önemi daha fazla artıyor. Özellikle kanalınız için bir kapak resmi hazırlamak bunlardan birisi. Canva’da bu konuda yardımınıza koşmaya hazır. İçerisindeki onlarca farklı şablon ile kanalınızın temasına uygun en iyi kapak fotoğrafını seçebilirsiniz.

Canva’da hazırlayabilecekleriniz tabii ki bunlarla sınırlı değil, Canva’yı denemek ve yapabileceklerinizi öğrenmek için tıklayın.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top