Yaşam / İnsan

Bu uyarıya kulak verin! Vodafone’dan arıyoruz diyorlar!

2 dakika okuma süresi

05302469158 ve 05436046837 no’lu  telefonlara dikkat edin! Size kısaca başımdan geçen hadiseyi anlatıyım.

Cuma günü iş yerindeyken 05302469158 no’lu telefon Özlem adlı (sözde) biri beni aradı. Vodafone’dan aradıklarını ve yeni çıkan yasa gereği telefon ve adsl faturalarının birleştiğini ve artık tek fatura olarak gönderileceğini söyleyip kampanyalarından (sözde) bahsetti. Kısaca; telefon + adsl olarak aylık, aşağı yukarı, 80 tl gelen faturamı 60 TL’ye sabitleyeceklerini ve ttnetin abonelerinin çok fazla olduğunu, bu sebeple yaşanan server kaynaklı sorunların yaşanmayacağını, her hangi bir donma veya kopma olmayacağını iddia etti.

Gerçek bir müşteri temsilcisi gibi konuştu. Aklımdaki tek soru beni aradıkları telefon numarasıydı pek güvenemedim. Yine de o an için kabul etmiş bulundum teklifi ve ardından onay için farklı bir birimin beni tekrar arayacaklarını söyledi. Peki dedim kapattık.

Aradan çok geçmedi telefon tekrar çaldı.  Adının Zehra olduğunu onay için görüşmek istediğini söyledi. Buyrun dedim. Önce bir doğrulama adımı geçirmemiz gerektiğini söyledi ve bana kişisel bilgilerimi saydı. onayladım fakat konuşmayı çok da uzatmadan yapmak istedikleri 24 ay taahhütü kabul etmediğimi söyledim peki dedi kapattık.

Yine aradan çok geçmedi  05436046837 no’lu telefondan arayıp Vodafone genel merkezinden aradığını söyleyen bir kişi ile muhattap oldum. (Bu adını söylemedi bak, belki de ben unutmuşumdur (=) Bir sorun yaşayıp onaydan döndüğümü ve bu durumu düzeltmek adına aradığını söyledi. Kampanyadan avantajlı bir şekilde yararlanacağımı filan tekrar daha inandırıcı ve daha ikna edici bir şekilde anlattı. Bu önceki 2 kişiye göre daha kibardı ve güzel bağladı Allah’ı var hakkını yemek olmaz 🙂 Allem etti kallem etti beni tekrar ikna etti. Yine de ben bunu araştırmak istiyorum dedim hemen kabul etmek istemiyorum, internet konusunda sorun yaşamak istemiyorum dedim. Peki dedi sizi bugün mesai sonuna doğru arayalım dedi, iyi dedim.

Saat 18’e geliyordu ki gerçekten tekrar aradı. Ben de aradan geçen zamanda Vodafone bayinde çalışan bir arkadaşımı aradım ve konu hakkında bilgi aldım Vodafone Net gibi bir adsl hizmetinin gerçekten olduğunu ama problemli olabileceğini tavsiye etmediklerini söyledi. Ben yine de madem doğru o kadar da sorun yaşatmaz hatta ttnet ten daha da iyi olabilir diye düşündüm. Vodafone çok gelişti..

Velhasıl kelam, kabul ettim bu işi tekrar. ve tekrar onay için tekrar beni başka bir birim aradı ya da farklı bir masadan birisi aradı ama farklı bir birim gibiydi yahu! Öyle bir hava oldu. Yani öyle ki; ben Aydın’da yaşıyorum, İstanbul’dan bu kız telefonda bana dese ki: ‘Abi karşıya geçicem 1 lira verirmisin?’ -Koşa koşa bankaya gidicem 😛 =)

–ACI GERÇEĞİN ANLAŞTIĞI KISIM BURASI! —

Olayın iç yüzünü ise az önce 444 0 542 no’lu gerçek Vodafone müşteri temsilciliğini arayarak öğrendim. Bana bu numaraların Vodafone’a ait olmadığını, hele bir de şu an için Vodafone ADSL aboneliğinin de dondurulduğunu duyduğumda çok şaşırdım. Bari bunun için bir şikayet oluşturayım ki kimse dolandırılmasın dedim. Bana, Vodafone müşterisi olmadığım için şikayet kaydı oluşturamayacığını ancak bu konuşmanın kaydedildiğini söyledi. (Bilmiyor ki Cumadan beri Vodafonelu’yum ((: ) Artık kim dinler de ilgilenir.. Çok uzun iş o dedim ve bunu yazdım. Dikkat edin işte!!!

Ayrıca en önemlisini söylemeyi unuttum. 3 iş günü içinde sözleşmenin imzalanması için kurye göndereceklerini söylemişlerdi. Bugün P.tesi, çarşambaya kadar yolu var. Gelir mi acaba ?

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top