Sponsorlu

Blog ve Sitelerde Yapılan Basit Ama Önemli Hatalar – SEO

< 1 dakika okuma süresi

Bildiğiniz üzere çoğu internet kullanıcıları bu aralar blog ve siteler açıyorlar ve bir süre sonra kapatıyorlar. Bunların nedeni nelerdir?

 1-) Paylaşımların özgün olmaması

Amatör blog yazarları ve site adminlerinin yaptığı en önemli hatalardan biridir. Yapacağı paylaşımı başka bir blogdan veya siteden alıntılayıp kendisininmiş gibi paylaşması bloğun ve sitenin değer kaybetmesine sebep olmaktadır. Çünkü okuyucu kendine özgün yazarları daima sever ve okur. Okuyucunun yanı sıra Google ‘ da da böyle yapan blog ve siteler ön plana çıkamamaktadır. Bu yüzden bu konuya dikkat edin.

 2-) Yazıların akıcı olmaması

Bir diğer yapılan büyük hatalardan biri de yazıların akıcı olmamasıdır. Okuyucunun sıkılmasına ve birkaç cümle sonra yazıyı okumayı bırakması demektir. Sadece kendinize özgün yazı yazmak yetmiyor bunun yanı sıra akıcı olması gerekiyor. Yoksa bir adım geridesiniz demektir. Peki nasıl akıcı olabilirsiniz?

Tabi ki kitap okuyarak olabilirsiniz. Okuyup da akıcı olamıyorsanız daha fazla kitap okumayı ve daha fazla yazı yazarak bu konu da kendinizi geliştirebilirsiniz.

 3-) Çok fazla reklam konulması

Okuyucuların çok dert yandığı ve sinirlendiği bir başka durumdur. Bir blogda ve sitede reklam sayısını abartı bir şekilde fazla koyarsanız kesin bir şekilde okuyucu kaybedersiniz. Okuyucular her zaman reklamı az olan blogları ve siteleri tercih ediyor. Bu durum da reklam sayısının abartılmaması gerektiğini gösteriyor.

 4-) Yazılardaki imla hataları

Blog ve site yazarların dikkat etmediği başka bir hususta imla kurallarıdır. Okuyucunun yazılanları yanlış anlaması veya anlayamaması size bir okuyucu daha kaybettirecektir. Bu konuya da dikkat ederseniz sağlıklı bir yazı yazmış olacaksınız. Yukarıdaki adımları güzel bir şekilde uygularsanız güzel bir blog ve site yazarı olabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top