Eğlencelik

Birbirinden Güzel Arap Şarkıcılar

2 dakika okuma süresi

1

Hayfa Wehbe: Lübnanlı manken, aktris ve şarkıcı. Lübnanlı bir baba ve Mısırlı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Vehbi, Miss Lübnan güzellik yarışmasında ikinci olarak ünlenip, 2002’de ilk müzik albümü Houwa El-Zaman’ı (Arapça: هو الزمن) yayınlamasıyla dikkat çekti. Müziğinin yanında seksi görüntüsü ve fotoğraflarıyla dikkat çekip genel olarak Orta Doğu’nun seks sembolü olarak görülmektedir. Şu ana dek dört stüdyo albümü yayınladı ve 2008’de Pepsi’nin yapımcılığını üstlendiği “Sea of Stars” (Yıldızların Denizi) filmiyle sinemaya atıldı. Vehbi, Arap dünyasının en ünlü kadın şarkıcılarından biri olup, Lübnanlı şarkıcılar arasında en başarılılarından biri olarak görülmektedir. 2006’da People tarafından en güzel 50 insan listesinde yer aldı.

 

2

 

Nancy Ajram: Yarışmanın ardından ilk albümü olan Mihtagalak da çıktı 1998 . İkinci albümü Sheel Oyoonak Anni 2000’nin ardından üçüncü albümü olan ve 2003 yılında piyasaya sürülen Ya Salam onu zirveye taşıyan albüm oldu. 2003 yılında Sharam El Sheikh’te “Oscar video clips” festivalinde 2003 yılının en iyi Arap şarkıcısı unvanını aldı. 2006 yılında Ya Tabtab Wa Dalla ve 2007 yılında çocuklara yönelik çıkardığı Shakhbet Shakhabeet albümü onu Arap dünyasının önemli sanatçıları arasına getirdi.Daha sonra 2009 yılında Betfakar Fi Eih çıkartmıştır.Bu albümde Betfakar Fi Eih,Mien Delli Nesiyk,Mashi Haddi,Ebn El Geran,Lamset Eid isimli şarkılarına klip çekmiştir.2010 yılında da N7 adlı albümünü çıkarmıştır.Bu albümünde ise Fe Hagat,Shiekh El Shabab ve Ya Kather isimli şarkılarına klip çekmiştir. Şu anda evli çocukları Mila ve Ella ile Chicago ‘da yaşamaktadır.

 

3

Maya Diab: 34 yaşındaki manken ve şarkıcı Maya Diab’ın en bilinen şarkıları arasında Aywa, Sawa ve Gatifin gibi şarkılar yer alıyor. 2010 yılında The 4 Cats adlı müzik grubu ile müzik dünyasına giriş yapan Maya Diab, daha sonra gruptan ayrılarak solo olarak müzik kariyerine devam etti. Abbas Naser’le evli olan Maya Diab’ın Kay Naser isimli bir kız çocuğu var.

 

4

Myriam Fares: Lübnanlı şarkıcı ve oyuncudur. Asya kıtası, Orta Doğu bölgesi ülkeleri arasında oldukça büyük albüm satışları bulunmaktadır. Güney Lübnan’da bir kasaba olan Kfar Shlil’de dünyaya gelmiştir.

 

5

Cyrine Abdelnour: İlk albümünü, Layali Leyla Min, 2004 yılında piyasaya çıktı. Abdelnour de 1990’ların sonlarından bu yana Arapça TV dizileri ve filmlerde rol aldı. 2007’de evlendi Lübnanlı işadamı Farid Rahme. İlk çocuğunu doğurdu 2011, bir kızı Talia adında.

İlginizi Çekecek Bir Konu>   Rekorlar Kıran Arapça Klipler

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top