Bilinmesi gerekenler

Bir Zamanlar Libya Diye Bir Ülke Vardı Hatırlar mısınız?

< 1 dakika okuma süresi

Aslında başlığı açmak gerekirse; bir zamanlar Afganistan vardı.. Irak vardı.. Filistin vardı..  Libya vardı.. Bu gece Amerika ve müttefikleri İngiltere ve Fransa Libya’ya bombalar yağdırıyor. Sebep Libya’daki malûm karışıklık olarak sunuluyor fakat, sizce de tek sebep bu mu? Libya’nın zenginliklerinin (petrol vb..)  hiç mi etkisi yoktur acaba! Eğer sivillerin hedef alındığı karışıklıklar müdahale sebebi sayılıyorsa İsrail’e neden benzeri bir müdahale vb. uygulanmadı! Pentagon bunun sınırlı bir müdahale olduğunu ve kara operasyonu düzenlenmeyeceğini vurguluyor ancak, sonrasında da bir bahane üretilip Libya’nın işgalinin olmayacağının kim garantisini verebilir..

Düşünsenize kaç bomba, kaç kurşun, kaç füze ve operasyonda kullanılan uçak, gemi vb. ve bunların yakıtları ve bu askerlere savaş için ödenen ek ücret vb bir çok şey hepsi kaç para? Milyar dolarlarla ifade edebilecek kadar fazla olduğuna göre sizce Amerika, İngiltere ve Fransa tüm bunları sadece mağdur olan çoğunluğu Müslüman halkın oluşturduğu Libya sivillerini kurtarmak için yapar mı? Aslında bu bir yatırım dostlar, kaz gelecek yerden tavuk esirgememe durumu gibi bir şey..  Daha önce birçok örneğinde olduğu gibi Irakta veya Afganistan’da veya..

Bazı spekülasyonlarda var ki bu müdahalenin olası bir İran operasyonu antrenmanı olduğu. Gerçeği söylemek gerekirse bence bunlar aslında XI. yy da başlayan Haçlı Seferlerinin devamı ve bu doğrultuda bakarsak bize de sıra gelmesi aşina görünüyor, gelecektir de dostlar..

Genelde internet ortamındaki yazılar uzadıkça okunma oranları azalıyor.. Bunu göz önüne alarak aslında daha yazacak çok şey olmasına rağmen uzatıp okurun gözünü korkutmak istemem = )  Şimdilik hepsi bu kadar okuduğunuz için teşekkür ederim

Bu karikatür de çok şey anlatmıyor mu aslında = )


İşte savaşın ilk birkaç saati:

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top