Sponsorlu

Bebeğinize Kolay Yemek Yedirmenin Yolu Mama Sandalyesinden Geçer

2 dakika okuma süresi

6. ayından itibaren bebekler oldukça hareketli olmaya başlar. Bu yüzden de anne veya baba yemek yedirirken bu konuda çok zorlanırlar. Hem hareketlerini kontrol etmek hem de mama yedirmek oldukça zor bir iştir. Tabi bu sırada bebek ellerini ve ayaklarını hareket ettirerek mama kabını dökebilir ya da devirebilir. Bu durumdan kurtulmanın en kolay yolu elbette mama sandalyesidir.

Ama nasıl bir mama sandalyesi seçmek gerekiyor? Öncelikle güvenliğini düşünmeniz lazım. Mama sandalyesi alırken de bebek arabası seçerken dikkat ettiğiniz güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurmalısınız. Emniyet kemeri mutlaka 5 noktadan bağlı olmalı. Ayrıca eğer aldığınız modelin kilo ve boy konusunda bir sınırlaması varsa bunu mutlaka dikkate almalı ve o doğrultuda kullanmalısınız.

Sağlamlık ve Zararlı Ham Maddelerin Kullanılmaması

Bebeğinizin 3 yaşını doldurana kadar bu mama sandalyesini kullanacağını düşünürsek alacağınız mama sandalyesinin sağlam olması oldukça önemlidir. Kaliteli bir mama sandalyesi modelleri 2 seneden fazla bir süre sizin bebeğinize kolay mama yedirmenize yardımcı olacaktır. Bir diğer husus da tabanının geniş olmasıdır. Bu sayede bebeğinizin hareketi sonucu dengesi bozulmayacak ve devrilme tehlikesi olmayacaktır.

Kanserojen maddeler içermediğinden emin olduğunuz mama sandalyelerini tercih etmelisiniz. Bu dönemlerde bebeklerin her şeyi ağzına götürme eğilimi olduğu için mutlaka masayı ellediği elini de ağzına götürecektir. Zararlı maddelerden yapılan bir mama sandalyesinin ne kadar zarar vereceğini eminim ki herkes biliyordur. Sanırım alırken dikkat edilecek en önemli özellik bu.

bebek sandalyesi

Mama Sandalyesinin Boyutları

Her evde olduğu gibi bir şeyleri saklamak çoğu zaman sorun oluyor. Mama sandalyesi gibi her zaman kullanılan ancak kullanılmadığı zaman da çok yer kaplayan bir eşyanın katlanabilir olması çok işe yarayan bir özellik olacaktır. Tercih edeceğiniz mama sandalyesinin tekerleklerinin olması da bir odadan diğerine götürürken zorlanmayacağınız, daha kolay yer değiştireceğiniz anlamına gelir. Ayrıca alacağınız sandalyenin mutlaka sizin yemek masanızın boyunda olmalıdır. Bu sadece siz yemek yerken sizinle birlikte oturmaya ve yemek yemeye alışmış olur.

Tepsisi ne kadar geniş bir mama sandalyesi tercih ederseniz bebeğiniz o kadar rahat eder. Ayrıca tepsinin çıkarılabilir olması da size büyük kolaylık sağlayacaktır. Malum bebekler dağınık yemek yemeyi severler. Bu yüzden yemeğini yedikten sonra kolayca çıkartıp yıkayabileceğiniz bir mama sandalyesi seçmelisiniz.

Bunların dışında elbette bebeğinizin oturduğu sandalyenin kumaşı terletmeyen, kolay temizlenebilen ve rahat bir kumaş olmalıdır. Sonuçta yemek boyu oturacağı için ne kadar rahat bir sandalye olursa yemek yedirmek de o ölçüde kolaylaşacaktır.

Bu özellikleri belirledikten sonra en önemli diğer özellik ise bütçemiz. Bütçemize uygun bir mama sandalyesi bulmak özellikle mağazaları dolaşırken oldukça zor olacaktır. Size bu konuda cimri.com hem fiyat hem de özellik karşılaştırma konusunda çok yardımcı olacaktır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top