Sinema

Az Bilinen Fakat İzlenmesi Gereken En iyi 5 Film

2 dakika okuma süresi

Bazı filmler vardır arayıp bulmanız gerek. Bu filmleri pek fazla bilmeyiz belki daha önce duymadık bile. Fakat reklam dünyasında pek fazla öne çıkmadıkları için dikkatimi çekmemişlerdir. Şimdi sizlere az bilinen fakat gerçekten izlemesi keyif veren 5 filmi sıralıyorum.

5 – Terörist – No God No Master IMDB 6.9

terorist

Günümüzde terör örgütlerinin en çok kullandığı bombalı araç saldırıları Amerika’da başlamıştır. İlk kez bombalı araç saldırılarını deneyen örgütü bulmak için bir polis memuru görevlendirilir. Olayların arkadasın hangi örgüt vardır, ne istemektedir. Gerçek olaylardan esinlenerek yapılmış film izlemeniz gerekenler arasında 5. sırada.

4- Stanford Hapishane Deneyi IMDB 7.1

stanford-hapishane

1971 yılında bir üniversitede öğretim görevlisi olan bir adam bir deney yapmaya karar verir. Hapishane suçlularının psikolojisini incelemek ve davranışlarını araştırmak için 24 kişilik bir deney gurubu kurar. Bunlar için bir cezaevi simülasyonu oluşturur.  Denekler bunun bir deney olduğunun farkındadır fakat zaman geçtikçe kendilerini olaya kaptırırlar ve deney sonucu tüm Dünyayı ayağa kaldırır.

3- Race – Rüzgarın Oğlu IMDB 7.0

race-ruzgarin-oglu

2. Dünya savaşından önce olimpiyatlar Berlin’de yapılmıştır. İşte bu olimpiyatlar için Hitler adamlarını çok sıkı hazırlamaktadır. Nazi görüşün temeli olan saf Aryan ırkını tüm Dünyaya ispatlayacaklardır. Onlara göre Aryan ırkı en üstün ve en güçlü ırktır ve kesinlikle kazanan Aryan ırkından birisi olacaktır. Fakat onların karşısında bir siyahi atlet vardır. Gerçek olaylardan esinlenilen film izlemeniz gereken filmler arasında yerini alıyor.

2- Koloni – Colonia IMDB 7.1

koloni-colonia

Şili’de gerçekleşen bir askeri darbeyle hükümet devrilir. Artık eski rejimin sempatizanları için korkunç günler başlamaktadır. Askeri rejime karşı olan veya tehlike yaratacak olanlar toplama kampı gibi bir hapishaneye götürülürler. Buradan çıkmak ve burada yaşamak imkansız gibidir. İki yabancı da kendilerini olaylar içerisinde bulur birtanesi toplama kampına götürülür. Sevgilisini kurtarmak isteyen yabancı ise toplama kampına girmeyi düşünmektedir. Yaşanmış gerçek hikayelerden yola çıkılarak yapılan film izlenmesi gerekenler arasında.

1- Kontrol Dışı – Let’s Be Evil IMDB 8.4

kontrol-disi

Özel yetenekli çocuklar için bir okul vardır. Bu okula sadece özel sayılabilecek çocuklar kayıt edilmektedir. Okulda özel gerçekli gözlükleri kullanılmaktadır. Fakat zamanla işler değişecektir. Bilim kurgu filmleri arasın da az bilinenlerden bir yapım.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top