Sponsorlu

Amerika’da Doğum Avantajları

2 dakika okuma süresi

Amerikada DoğumAmerika’ya doğum yapmak amacıyla giden birçok anne adayı bulunmaktadır. Yeni Bir Hayat Yurtdışı Sağlık Merkezi Genel Müdürü Şevki Akaydın Türkiye’den her yıl tahmini 450 ailenin doğum için Amerika’yı tercih ettiğini belirtiyor. Bu tercihin en büyük sebebi ise Amerika’da dünyaya gelen bebeklerin hiçbir ön koşula bağlı olmadan anında Amerikan pasaportu sahibi olmaları. Aksi halde Amerika doğum için bu kadar ön plana çıkan bir seçenek olmayacak.

Amerika’da doğan bebekler ileride kendi anne ve babalarının da Amerika’ya yerleşmelerine yardımcı oluyorlar. Bunun için kendilerinin 21 yaşına gelmeleri gerekiyor. Bu yaştan sonra ise anne ve babaları için greencard başvurusu yapabiliyorlar. Amerika’da doğmuş olmanın bir diğer faydası ise kendisinden küçük kardeşlerine. Tıpkı anne ve babası gibi küçük kardeşler de ileri de greencard sahibi olabiliyorlar. Son olarak ise ileride evlendiğinde eşine, çocuk sahibi olduğunda ise kendi çocuklarına Amerika’da yaşama ve vatandaş olma şansını veriyor. Kısaca Amerika’da doğumun sağladıkları birkaç kuşak boyunca devam ediyor.

Amerika eğitim açısında da çok tercih edilen bir lokasyon. Özellikle yurtdışı dil okulları ve üniversite eğitiminde tartışılmaz bir üstünlüğe sahip. Amerika’da dünyaya gelen çocuklar temel eğitimden ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Yaz okulları için Amerika’ya gittiklerinde ise çok düşük ücret ödeyerek eğitim görüyorlar. Böylece İngilizcelerini de geliştirmiş oluyorlar. Amerika’da üniversite eğitimi yapmak isterlerse yabancı öğrencilere kıyasla yaklaşık %80’e varan indirimlerle eğitim yapma hakkına sahip oluyorlar.

Şevki Akaydın Amerika’da doğumu düşünen annelerin öncelikle turist vizesi almaları gerektiğini vurguluyor. Yani doğum için özel bir vize türü mevcut değil. Vizenizi aldıktan sonra Yeni Bir Hayat sağlık danışmanları ile görüşerek sizin için en uygun şehir ve doktoru seçebilirsiniz. Belirli şehirlerde Türk doktor imkanı da mevcut. İngilizce bilmiyorsanız şüphesiz bu çok önemli bir imkan. Hamileliğiniz 32. haftasında yani 7. ayınızı tamamladığınızda Amerika’ya uçuyorsunuz. Siz gitmeden önce konaklayacağınız eviniz kiralanmış oluyor. Amerika’ya indiğinizde sizi Yeni Bir Hayat yetkilisi karşılıyor. Bu kişi aynı zamanda orada kaldığınız sürece sizin rehberinizde oluyor. Doktor ve hastane randevularınıza eşlik ediyor, alışveriş ve şehir tanıtım turlarını sizinle birlikte yapıyor. Doğumunuzda da hastaneye gelerek herşeyin yolunda gittiğinden emin oluyor. Dönüşünüzde ise sizleri havaalanına bırakıyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top