Sponsorlu

Airsoft Silahları Almak Yasal mıdır?

2 dakika okuma süresi

Airsoft paintball oyununa benzeyen, tüm dünya ve Türkiye’de birçok tutkunu olan bir oyundur. Airsoft oyunlarda kullanılan silahlara ise airsoft silahlar adı verilir. Bu silahların tamamı, yalnızca airsoft oyununda kullanılmak üzere tasarlanmaktadır. Oyunun gerçekçi olması için özel olarak dizayn edilen bu silahlar; av yaparken ya da herhangi bir canlıya doğrultularak zarar vermek amacıyla kesinlikle kullanılamaz. Yasalar kapsamında, bu gibi durumlar suç olarak kabul edilir ve cezası vardır. Ateşli bir silah olmamasına rağmen bilinçli kullanılması gereken airsoft silahlar, çocukların oynadığı boncuklu tabancaların biraz daha üst seviyesidir. Airsoft silah modelleri; tıpkı paintball silahlarda olduğu gibi spor malzemeleri kategorisinde bulunur. Gerçek silahlara çok benzemesi sebebiyle de Türkiye kapsamında ithalatı, devlet kontrolünde yapılmaktadır. Bu silah modelleri, gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatmak için gerçek tüfek ve silahlarla birebir yapıldığı için ayırt etmek için uçları turuncu olarak dizayn edilmektedir.

Airsoft Tüfek

Airsoft tüfek modelleri, gerçek silahlara bire bir benzese de yalnızca oyun alanında kullanılabilir. Herhangi bir öldürücü özelliği yoktur. Bundan dolayı da hukuki olarak airsoft silah almak için kısıtlama bulunmaz.  Herhangi bir ruhsat gerekliliği airsoft tüfekler için geçerli değildir. Kanunlara göre hava ve gaz basıncı ile çalışan ateşsiz tüfek ve tabanca alışverişlerinde herhangi bir belge aranmamaktadır. Ancak bu silahların av yaparken kullanılması ya da hayvanlara zarar verme amacıyla kullanılması yasalar tarafından kesinlikle engellenmiştir. Haznesi iki fişek ile sınırlandırılmamış olan, otomatik, yarı otomatik, pompalı ya da yivsiz olarak üretilmiş tüfeklerin av sırasında kullanılması yasaklanmıştır. Kanuna uygun şekilde airsoft silahlar taşınabilir ve silah kullanımı oyun alanında da serbesttir.

Airsoft Silah

Airsoft silah modelleri için en önemli unsur; kaliteli ve gerçekçi oyun deneyimi yaşatacak silahlar kullanmaktır. Bu silahlar sayesinde oyun deneyimi daha gerçekçi olarak bir üst seviyeye taşınabilir. Doğru silah kullanımı sayesinde ekipmanlar sebebiyle oyunun durması ya da engellenmesi söz konusu olmayacaktır. Airsoft silahlar için en güvenilir ve doğru adreslerinden biri olan Kamp Seti üzerinden airsoft oyununa dair tüm ekipmanları ve malzemeleri en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Birçok güvenilir ve farklı markayı bir arada görebileceğiniz Kamp Seti, yalnızca en kaliteli ve güvenilir ürünleri sizlerle buluşturmaktadır. Aynı gün kargo ve güvenli alışveriş avantajlarının yanı sıra canlı yardım üzerinden dilediğiniz konu ile alakalı olarak bilgi alabilir, ürünlerin tüm teknik özellikleri sitemiz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Kamp, av ve dağ malzemeleri için senelerdir en güvenilir firmalardan biri olan Kamp Seti, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top