Sponsorlu

Airfel Servis İstanbul

< 1 dakika okuma süresi

Kombiler genel olarak iki farklı kategoriye ayrılıyor. Bunlar; bacalı kombiler ve yoğuşmalı kombiler. Her iki kombi türünün de yılda en az bir defa bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımda gerekli yetki belgesini bulunduran profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca her kombi markasının işleyiş prensibi farklı olabileceğinden o markada ki servisleri çağırmanız gerekir.

Airfel marka kombileriniz için İstanbul’da hizmet veren 444 78 56 numaralı Airfel servisini arayabilirsiniz. Gelen ekipler hem eğitimli, hemde bu konuda deneyim sahibi olan ekipler olacaktır. Kombi bakımlarında birçok parametre incelenerek bakım yapılır.

Kombi bakımında sıcak su ve peteklerin yanma durumları kontrol edilerek, bir anormallik varsa bunun için gerekli işlemler yapılır. Ayrıca kombinin su sızdırıp sızdırmadığı da kontrol edilir. Kombinin içi açılarak tozlanma durumu mutlaka kontrol edilmelidir. Eğer toz var ise güzelce temizlenmelidir.

Kombi bakımında ki en önemli şeylerden biri de yanma odasında bulunan brülörün temizliğidir. Bu mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca kombi içerisinde bulunan elektrik bağlantılarının da hemen hepsi kontrol edilmeli ve doğru olduğundan emin olunmalıdır. Elektronik bağlantılar da buna dahildir. Kombinin genleşme tankı ve basınç ayarları da yine önemli olan konulardan biridir. Basınç ayarı gerekli aralıkta bulunacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

Ayrıca baca fanının temizliği de oldukça önemlidir. Ayrıca kalorifer dönüş hatlarında bulunan pislik tutucu filtreler de kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Bu bakımları her sene belirli aralıklarla yaptırırsanız kombinizi uzun yıllar boyunca güven içinde kullanabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top