Eğitim

21.03.2011 YGS Soru ve Çözümlü Cevapları

2 dakika okuma süresi

Bu sene diğer senelerden farklı olarak sınav çözümleri sadece trt-1 ekranında sınıf 2010 programında çözüldü. Program adı sizi yanıltmasın 2011 ygs’yi içeriyor..

Bekir Develi’nin sunuculuğunu üstlendiği yayında,

– Matematik soru çözümlerini Ümit Hayri Koç,
– Türkçe soru çözümlerini Nihan Kabakçı,
– Tarih soru çözümlerini Ramazan Aşkın,
– Coğrafya soru çözümlerini Bersu Şirin,
– Felsefe soru çözümlerini Uğur Özen,
– Biyoloji soru çözümlerini Aslı Oral Hacımuto
gerçekleştirdi.

2011-YGS

SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

SINAV TARİHİ: 27.03.2011
Soru Kitapçığı
Cevap Anahtarı

NOT: SADECE İLK VİDEO UZUN OLDUĞU İÇİN ÇÖZÜMÜN BAŞLADIĞI DAKİKA 02:15:18 ‘E DİREK TIKLAYARAK İZLEMEYE BAŞLAYINIZ!

YGS TÜRKÇE SORU VE CEVAPLARI

YGS FEN BİLİMLERİ (FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ) SORU VE CEVAPLARIYGS SOSYAL BİLİMLER (TARİH,COĞRAFYA,FELSEFE) SORU VE CEVAPLARI

YGS MATEMATİK SORU VE CEVAPLARI

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

YGS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak.YGS’nin değerlendirilmesi sonucunda her bir aday için YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 olmak üzere altı ayrı puan türü oluşturulacak.Sınavda 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS’ye girmeye hak kazanabilecekler.Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ise YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekecek.Öte yandan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi, sabahın erken saatlerinden itibaren polis ekiplerini anonsla uyararak bölgelerinde yapılan düğün, nişan gibi gürültüye yolaçacak eğlencelere anında müdahele edilmesi talimatı verdi.Ekiplerin ayrıca bölgelerinde yüksek gürültülü inşaat çalışmalarının da men edilmesi doğrultusunda çalışmaları istendi.2011 YGS sınavı 27 mart pazar günü yapılacak. YGS sınav soruları ve cevapları hakkında ÖSYM’den yapılan açıklamada, Pazar günü yapılacak olan YGS soru ve cevaplarının, 29 Mart 2011 Salı günü saat 13.00’te ÖSYM’nin https://ygs2011-sorular.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacağını duyurdu.2011-YGS’de kullanılan soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olduğu, telif haklarının ÖSYM’ye ait olduğunun altı çizilerek, ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayımlanamayacağı belirtildi.Açıklamaya göre, sınavın soru ve cevapları, 27 Mart 2011 tarihinde sınav tamamlandıktan sonra sadece Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından yayımlanacak.Ulusal ve yerel yazılı basın-yayın organları ise ÖSYM ile yapacakları sözleşmeler çerçevesinde söz konusu sınava ait soru kitapçığı ve cevap anahtarını, sınavdan bir gün sonra (28 Mart 2011 tarihinde) olmak üzere yayımlayabilecek. Bu kuruluşlara ilgili soru kitapçığı ve cevap anahtarı sınav bitiminden sonra aynı gün saat 16.00’da basılı olarak verilecek.

Yayınevleri soruların basım hakkını, 29 Mart 2011 Salı gününden itibaren ÖSYM ile yapılacak sözleşme ile temin edebilecek.2011-YGS soru ve cevap anahtarını yukarıda belirtilen kurallara aykırı biçimde kullananlar veya internet sayfalarında kullanıma açanlar hakkında yasal işlem yapılacak Üniversite sınavı YGS sınav giriş yerleri 2011 duyuruldu.YGS sınav giriş yerleri açıklandı. ÖSYM 2011 YGS sınavı giriş yerleri ve giriş belgesi bilgileri ais.osym.gov.tr adresinden öğreniliyor.ÖSYM 2011 YGS sınavı giriş yerleri bilgisini içeren, YGS Sınav Giriş Belgesi bilgilerini ais.osym.gov.tr adresinden yayınladı. Aday işlemleri merkezi tarafından adrese gönderilmeyecek olan bilgiler ile YGS sınav yerinizi öğrenebilirsiniz. 27 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS sınavı giriş bilgilerinizi TC kimlik no ve Aday şifreniz ile hemen öğrenin ve YGS sınav giriş bilgilerinizi kaydederek dikkatle incelemeniz gerekmektedir.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top