Kadın

2017 Sonbahar/Kış Ayakkabı Modası

2 dakika okuma süresi

Sıcacık yaz günlerinin sona ermesi ile sonbaharın esintili ve serin günleri yerine almaya başladı. Yeni bir mevsim demek yeni moda ürünleri demektir. Mevsim değişikliği kıyafet modasını değiştirmekle kalmıyor sadece ve ayakkabı modasınında baştan aşağı değişmesine sebep oluyor. Kıyafetlerimizi bitiriş parçası olan ayakkabılarınız, duruşumuzun en temel mimarıdır. Bu nedenle modanın en çok takip edilenleri arasında yerini alıyor. Peki 2017 sonbahar/kış ayakkabı modasında bizleri neler bekliyor ? Hangi parçalar ön plana çıkıyor ?

Kare Topuklar:

2016’da sıkça gördüğümüz kare topuklu ayakkabılar, 2017 sonbahar/kış kış sezonunda da modasının koruyarak; sadece topuk boyundaki artışla bot ve çizmeler de görülmeye devam edecek.

İskarpin Topuklu Ayakkabılar:

Bayanların vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılar hiç bir mevsim modasını kaybetmezken, iskarpin ayakkabıların topuk kısmının açık oluşu sonbahar-kış sezonunda trend olmasına engel olmadı. Özellikle metalik tonlarda moda da yerini alacak olan iskarpin topuklar, modayı takip ettiğinizin imzası olarak kombinizin gözde parçası olacak.

Topuklu Çizmeler:

Topuklu ayakkabıların gösterişli parçalarından olan topuklu çizmeler dize kadar olan boyu ve 2017 sonbahar-kış sezonun modası olan çarpıcı desenleri ile sıkça tercih edilecek ayakkabılar arasında yer alacak. Kısa elbiselerinize eşlik edecek olan topuklu çizmeler, ince uçlu ve kalın uçlu fark etmeksizin şıklığın sembolü olacak.

Sivri Burun Ayakkabılar:

Cefası çok olsa da görünüş olarak çok şık görünmenizi sağlayacak sivri burunlu ayakkabıların her çeşidi 2017 sonbahar-kış ayakkabı modasının oturaklı parçaları arasında gelmektedir. Hem elbiselerinize hem de pantolonlarınıza eşlik ederek daha şık bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak.

Süet Ayakkabılar:

Bej renklerin ağırlıkta olacağı süet ayakkabılar, dantel ayrıntıları ile farklı bir moda getirerek yüksek ve kalın topuklu ayakkabılara çokça yönelmeyi sağlayacak.

Kısa Botlar:

Her yıl moda olan diz boyu çizmeler ve botlar, 2017 kışında da moda olmaya devam ederken; aynı zamanda kısa botlarda bu senenin modası olmaya hak kazandı. 2017 kış sezonunda farklı baskılar ve rengarenk kısa botlar görmeye çokca alışacağız.

Baskılar ve Çoraplar:

2017 sonbahar/kış sezonu ayakkabı modasında baskılı ayakkabılar sıkça karşımıza çıkarak kullananlarının dikkatleri üzerlerine çekmeyi garantiliyor. Özellikle çiçek baskılı diz boyu çizmeler ise bayanların şıklığı yakalamalarına yardımcı olarak farklı bir tarz elde etmelerini sağlayacak. Ayakkabı içerisine göz alıcı desen de dışarıdan görülebilir uzunlukta çoraplar giymek de 2016’da moda olmasıyla dikkat çekmişti. Yeni sezonda yine modasını koruyan çorap akımı farklı tarzlara ön ayak olmayı hedefliyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top