Teknoloji

2011’in en iyi pil ömrüne sahip diz üstü bilgisayarları!

< 1 dakika okuma süresi

dayanıklı-pil-laptopDaha çok priz bulmanın zor olduğu yerlerde kullandığımız laptop bilgisayarlar için batarya ömrü çok kritik. İşte 2011’in bu alanda en başarılı modelleri…
Bir dizüstü bilgisayarın en önemli özelliği kişiden kişiye değişir. Bazıları işlemci hızına, bazıları boyutuna ve ağırlığına daha fazla dikkat eder. Ama batarya ömrünün önemini de hiç yabana atmamak gerekiyor.

Çünkü bu cihazları alış amacımız çoğunlukla priz bulmanın uğraş gerektirdiği kahve dükkanları, havaalanları gibi mobil mekanlarda kullanmak. Bu yüzden pilin kaç saat gittiği hepimiz için çok kritik bir veri.

Peki batarya ömrü açısından en iyi laptop’lar hangileri? Cnet’e göre 2011 yılının bu konudaki en başarılı 5 dizüstü bilgisayarı şöyle:

1- HP Pavillion dv7- 6b55dx

HP açısından kötü geçen bir yılın güzel meyvesi. Çok az laptop büyük bir kasanın avantajını güçlü bir pile dönüştürmeyi başarabiliyor. Ancak 9 hücreli bataryası bu makineyi tam 513 dakika çalıştırabiliyor.
Gerçekten inanılmaz.

2- Lenovo ThinkPad T420 (2.5 Ghz core i5)

Thinkpad’in business serisi iyi kalitesi, üstün klavyesi ve genelde çok iyi batarya ömrü ile tanınıyor. Bu model de 442 dakikalık pil ömrü ile yılın en iyilerinden biri olmayı başarıyor.

3- Apple MacBook Pro (2.2 Ghz core i7, 15 inch)

Apple bu yıl listeye iki modelle girmeye başardı. 15 inch’lik Macbook Pro 425 dakikalık batarya ömrü ile Apple fan boylarının gözbebeği.

4- Toshiba Portege R835

Fiyat performans bakımından sundukları ile yılın en popülerleri arasına giren Portege’nin pili 421 dakika gidiyor.

5- Apple MacBook Pro (2.2 Ghz core i7, 13 inch)

Apple’ın listedeki 2. modeli. Pil ömrü 418 dakika olan makine, bunu büyük ölçüde Intel’in i-serisi işlemcilerine ve Nvidia’nın yerine gelen Intel grafik kartı HD3000’e borçlu diyebiliriz.

Kaynak: Teknogaste-Dipnot.tv

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top