İnternet

15 Mart 2011 de Facebook Kapanıyor mu?

2 dakika okuma süresi

Bir laf vardır ya delinin biri kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış diye aynen o hesap işte.. Bu asparagas haberi daha doğrusu bu dedikoduyu ilk olarak online mizah sitesi Weekly World News yazıyor, ardından paylaşa paylaşa, kulaktan kulağa haber doğru bir haber gibi aktarılıyor..  Haberde 15 Marta kadar facebooktaki tüm verilerimizi yedeklememiz gerektiği aksi takdirde tüm bu foto, video vb.. içerikleri facebook kalıcı olarak sileceğinden erişimin imkansız olacağı da yazıyor.
İlk bu yazıyı gördüğümde “google amcaya soralım bir hele” dedim ve sorgumda ilk seçenek bir facebook mynet notu; bu haberi doğrular gibi aynen aktarmış..
Haber şu:

Mark ZUCKENBERG dünyanın en büyük ve en gelişmiş sosyal paylaşım platformunun,artık çığrından çıktığını ve mart ayında kalıcı olarak kapatılacağını duyurdu…Bu şirketi yönetmek hayatımı tam anlamıyla mahfetti diyen Zuckenberg yaptığı basın açıklamasında bu kararı vermek benim için çok zor oldu ama bu çılgınlığa artık bi son vermem gerektiğini hissediyorum,ve sanırım eski hayatımı geri almak istiyorum diye açıkladı..

15 mart 2011 tarihinden itibaren kullanıcılar artık facebook hesaplarına erişemeyecekler..Geçtiğimiz yıllarda messenger ve facebook hakkında da yapılan ücretli oluyoruz kampanyası gibi bi gerçekdışı haber olmadığının anlaşılması için bu açıklamayı bizzat kendim yapma gereği duydum…

7.9 milyar dolarla Facebook’un belkide dünyanın en çok kazanan işletmesi olduğunu ve Zuckenberg’in böyle bir çılgınlık yapamayacağını söyleyen bir ekonomiste ise Zuckenberg ‘para artık umrumda değil..Bu kararın tüm dünyayı olumlu etkileyeceğini ve arkadaşlıkların eskisi gibi samimi olacağını düşünüyorumm..” diye cevap verdi..

Fotoğraf ve Videolarınızı yedekleyin..

Facebook teknik işler başkan yardımcısı Avrat Humarthi ise yaptığı açıklamada ‘Fotoğraf ve videolarınızı tekrar görmek istiyorsanız onları bilgisayarınıza yedekleyin çünkü mart 15 tarihinden itibaren onlara ulaşmanız mümkün olmayacaktır..” diye bildirdi..

Daha sonra haber sitelerinde arama sonucumda bunun tamamen asparagas bir haber olduğunu sadece mizah amaçlı yazılmış bir yazı olduğunu öğrendim..
Eğer bu haberi bir yerden bir şekilde duymuş, görmüş olan fakat doğrulunu bilmeyip merak eden varsa bu yazımdan emin olabilir çünkü bunu hürriyetten okudum aşağıda hürriyetin haberine aynen yer veriyorum.. Facebooku olduğundan çok abartan, bunu olmazsa olmazı haline getiren facebook manyakları içiniz rahat olsun x)

Hürriyetin haberi:

Popüler sosyal ağ Facebook, 15 Martta kapanacağı yolundaki söylentileri esprili bir dille yalanladı.

500 milyondan fazla üyesi bulunan Facebook kendi sitesinden yaptığı açıklamada, “Kapanma yazısı gelmedi, her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğiz, bir yere gitmiyoruz, yeni başladık” ifadesini kullandı.

Popüler sitenin kapanacağı söylentisi, online mizah sitesi Weekly World News’in, “Uzaylılar 2011’de Dünya’ya Saldıracak” ve “George Clooney Başkanlığa adaylığını koyacak” gibi flaş haberlerinin arasında, Facebook’un da 15 Martta kapanacağını ilan etmesi üzerine Twitter ve Facebook’un kendisinde hızla yayıldı.
Mizah sitesi uydurma haberinde, “Facebook’u yönetmenin yarattığı stresin hayatını mahvettiğini” söyleyen Facebook’un kurucusu ve başkanı Mark Zuckerberg’in sözde bir basın toplantısında sitenin kapanacağını açıkladığını belirtmişti.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top