Cesur Bölge

Star Tv Yeni Bir Hayat Yarışması Ahlaki Değil Utanç Verici

Göründüğü gibi televizyon yayın kuruluşları bazen “reyting” uğruna bir çok insani değerden vazgeçebiliyor. Bu yarışmada bunun bir örneği. 14 yarışmacıdan en çok kilo verenin kazandığı bu yarışmada yarışmacılar şişman olarak tanıtılıyor fakat, bu insanlar şişman değil ki! Obezite sağlığı tehdit eden ciddi bir hastalıktır. Tabi ki hepsi zayıflamak istiyor, ancak bu uğurda gösterdikleri gayreti dalga geçer gibi ekrana yansıtmak yayın ahlakına uyar mı!
Daha önce de bir benzeri yapılan bu yarışma formatını tekrar ısıtıp ekranlara getiren Star Tv’nin “çürümüş beyinlere” sahip yayın ekibini kınıyorum.
Hatırlarsınız ki Okan Bayülgen‘in Kanal-i-zasyon filminde canlandırdığı karakter “İmdat” daha sonra kanalın başına geçiyor yaptığı program formatlarıyla diğer kanallara reyting farkı atıyordu. Reyting uğruna kanalların neleri hiçe sayabileceğini gösteren bu filme bir kez daha hak veriyorum.

Eğer sizde bu yarışma için benim gibi düşünüyorsanız; rtük şikayet kanalını kullanarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

İsteyenler formda görüşleriniz kısmına “Reyting uğruna yarışma adı altında obezite hastası insanlarla dalga geçilmesi hiç bir ahlaki kavrama uygun değil.” diye yazabilir.

Okuduğunuz için Teşekkürler..

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?

 • Beğen
 • Hahaha
 • Sevimli
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Sinirli

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar


Düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Bu Konuda 10 Yorum Yapıldı. Sen de Bu Konudaki Yorumunu Bizimle Paylaşır Mısın?

 1. Ahmet Çetintaş

  02 Mart 2012 at 02:42

  Gerçekten böyle mi anlaşılıyor? 
  -Gayette normal kilodayım arkadaşlar. Tanıtım reklamını her izlediğimde küfür etmektense somut bir şeyler yapmak istedim sadece

  • esra

   25 Nisan 2012 at 10:26

   ne güzel gitmişler kilo veriyorlar ne var bunda televizyon bu tabiki reyting çabası olucak boş boş yemek yememelerini göstericek halleri yok ya yarışmalar falan yapıyorlar gayet güzel bi program o insanlar dışarda olsaydı bu kadar dayanamazlardı ama şimdi kendilerini tutmayı öğrendiler.

 2. Ozge Ozyilmazel

  03 Mart 2012 at 16:38

  Star tv genel muduru Cem Aydin’i siddetle kiniyorum. Ebru Akel’in sunuculugunda yapilacak olmasi zaten kanalin zihniyetini ortaya koyuyor.

 3. özlem demirbaş

  21 Mart 2012 at 16:50

  insan haklarına aykırı bir program. ne ebru akele ne ozan pektaşa ne de ekibin diğer üyelerine böyle bir programda yer almayı yakıştıramadım. böyle bir ahlaksızlıktan para kazanmak için ya çok parasız kalmak lazım ya da yaptıkları işe hiç saygıları yok.

  • selin

   03 Mayıs 2012 at 14:34

   anlamiyorum bunun neresi ahlaksizlik ? insanlar oarada sagliklarina kavusmaya çalisiyorlar üstelik iyi beslenerek ve spor yaparak. Onlari kinamak yerine tebrik etmek gerekir !

 4. aysima

  23 Nisan 2012 at 20:11

  bence gayet iyi bir program izleyen insanlarıda zayıflamaya sağlıklı bir hayata teşvik ediiyor televizyordaki eleştirilmesi gereken o rezil evlilik progralarının bırakıp bu programa haksız bir eleştride bulunmuşsunuz bence

 5. sevda

  26 Nisan 2012 at 17:16

  istediğiğniz kadar kınayın şikayet edin 2.sezon şimdiden hazırlanıyor.Ne kadar cahilsiniz ya NBC kanalını açın biggest loser yazın bakalım 14 sezondur devam ediyor.Neyin peşindesiniz sanırım kilo probleminiz var bu milletin gözaüne sokulması sizi rahatsız ediyor.Rahatsız olma yarışmayı izle belki sende zayıflarsın bu kafayla zor ama 🙁
  örümcek beyinliler sizi

 6. isimsiz

  21 Mayıs 2012 at 11:47

  bence çok yararlı bir program.yorum yapanlar programı hiç izlememişler sanırım.obezite yüzünden hayata küsmüş ve insanların alaycı bakışlarına,sözlerine maruz kalmışlar.oraya gerçekten zayıflamaya ve sağlıklarını kazanmaya gelmişler.izleyen pek çok insanlara ders verdiklerini düşünüyorum.

 7. Gul

  25 Haziran 2012 at 11:25

  Ben anlamiyorum ele$tirilecek o kadar program varken bu tarz bi yari$mayi ele$tirmenizi…. çok gereksiz ele$tiriler bunlar, sadece karalamak sanki amaç… bu insanlar sonuçta kolay kolay ba$arilamayacak $eyleri ba$arip inanilmaz kilolar veriyolar ve belkide çok ki$iye iyi ornek oluyorlar, spor ve saglikli beslenme bunun neresi ahlak di$i çozemedim ben !!! Yaziyi çok anlamsiz buldum !

 8. defne

  10 Aralık 2014 at 04:38

  Biggest looser dunyaca bilinen bi program amaciniz ne

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

To Top
Paylaşım

Ayıp Ama!

Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!