İnternet

Google’ın GoMo’su yayında!

google-gomo-mobile-telefon-phoneGoogle’ın yeni sitesi “GoMo” hazır! Peki nedir bu GoMo, bizlere neler sunuyor?
Her ne kadar mobil cihazların sayısı artıyor olsa da, cihaz üretmenin yanı sıra bu cihazlar ile rahat bir şekilde gezilebilecek siteler geliştirmeye vakit ayıran firma sayısını henüz çok fazla değil. Neyse ki Google bu konuyu önemsiyor ve web sitesi sahiplerinin mobil cihazları da göz önünde bulundurmaları için bilgilendirici özel bir site hazırladı.

İçerisinde sitenizin mobil cihazlarda nasıl görüneceğini de incelemenizi sağlayan bir de emülatör bulunan GoMo’da konuyla ilgili çok farklı bilgiler ve kaynaklar yer alıyor. Apple’ın kullanıcıları her ihtiyaçlarını mobil uygulamalar ile çözebileceklerini ikna etmesinin ardından, görünüşe göre Google da web sitesi sahiplerini hepsinin mobil cihazlarla uyumlu bir siteye sahip olmaya ikna etmeye çalışıyor.

Google’ın bu ilginç projesi GoMo’yu şu adresten ziyaret edebilir ve mobil cihazlarla uyumlu siteler için önemli olan noktaları öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Alıntı Chip.com.tr

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?

 • Beğen
 • Hahaha
 • Sevimli
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Sinirli

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar


Düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Bu Konuda 1 Yorum Yapıldı. Sen de Bu Konudaki Yorumunu Bizimle Paylaşır Mısın?

 1. Arkapencere

  10 Kasım 2011 at 17:56

  sitemin cep telefonunda nasıl göründüğünü kontrol etmeden önce siteyi kontrol etmeye karar verdim. 🙂 aldım elime telefonumu, web sitemin cep telefonumdaki görüntüsü ile GoMo'da ki görüntüsünü karşılaştırdım. Ve gördüm ki google yine başarılı bir işe imza atmış. Mobil cihazlardan internet bağlanma oranı arttıkça ister istemez sitelerimizi mobil uyumlu hale getirmeye çalışacağız. 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

To Top
Paylaşım

Ayıp Ama!

Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!