İnternet

Google’a Bir Türk Rakip Geliyoo !

Genelde şuna rakip buna rakip diyerek tanıttığımız bir çok site, alanının lider kuruluşunun kopyası gibi oluyor onu izliyor ona göre hareket ediyor. Tabi ki Google’a benzer kısımları var Ama bu sefer öyle değil…
150 Türk mühendis bunu ciddi ciddi düşündüler ve sonunda projelerini hayata geçirdiler. Oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan Geliyoo.com arama motoru ve tüm hizmetleriyle oldukça başarılı olacak ve sözünden oldukça sık bahsettirecek gibi..  Siteyi bir gezip incelemenizi öneririm benim gibi sizde kısayolunu kaydediceksiniz ya da belki açılış sayfanız yaparak internete ilk Geliyoo.com ‘dan bağlanacaksınız…
Geliyoo.com Reklam hizmetininde yaygınlaşmasını sağlayabilirse adını daha geniş kitlelere duyuracaktır.
Site şu an Alexa’ya göre Dünya sıralamasında  Global 147,751.  Türkiye sıralamasında Turkey Flag 5,953. sırada yer alıyor.
Sitenin Alexa Açıklaması:

Türkiye Cumhuriyeti Gelişmiş Arama Motoru (geliyoo.com): Geliyoo.com Turkiye Cumhuriyetine Ait Gelişmiş Arama Teknolojisine Sahip Arama Motoru. Türkiye’de bir çok arama motorunun sahip olmadığı özellikleri bir arada bulunduran ve Dünyada 2048 SSL güvenliğine sahip ilk ve tek arama motoru.

İşin birde şöyle bir yönü var pastanın en büyük dilimine sahip olan google gün geçtikçe servetine servet ekliyor Türkiye olarak bizimde bu servette rolumuz varsa google’ı aratmayacak olan bu arama motorunu kullanalım pastadan bir dilimde Türk mühendislerine gitsin…

Aşağıda sizlere Geliyoo.com’un geliştiricisi Buray Savaş Anıl’ın kaleme aldığı Geliyoo.com tanıtım metni bulunmakta.

Geliyoo.com Kurulduğu ilk günde 1,500,000 kullanıcıya ulaşan bütün iletişim araçlarını kullanarak kendini en iyi şekilde bu pazarda ifade etmeye çalışan Google ve Diğer Arama Motorlarından “BAGIMSIZ” Türkiye Cumhuriyeti Devleti için yapılmış ve Milletine adından gururla söz ettirmek isteyen ilk ve tek Search Enginee yani Arama Motoru .

Geliyoo.com Gelişmiş arama teknolojisine sahip Türkiye Cumhuriyetinin İlk ve Tek arama motoru.

7,500,000 Euro ya maal olan arama teknolojisinin Mimari Buray Savaş ANIL kurduğu teknolojiyi şöyle anlatıyor, benüz beta aşamasında olan çalışmamız gün geçtikçe daha iyi sonuş ve başarılar elde etmek için yeni teknikler geliştirmekte, bu tekniklerin en başında kazanç yöntemleri gelmekte daha iyi bir türkiye ve daha iyi bir çalışma hayatı sunmak için pazar payını iyi seviyede tutmaya çalışıyoruz.

Tam yayın tarihini bilmiyorum ancak bi kaç senelik değil yeni bir şey eminim. Sanırım 2010 Sonbaharda yayına giren bir site.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?

 • Beğen
 • Hahaha
 • Sevimli
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Sinirli

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar


Düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Bu Konuda 3 Yorum Yapıldı. Sen de Bu Konudaki Yorumunu Bizimle Paylaşır Mısın?

 1. helal olsun

  14 Ocak 2011 at 04:34

  arkadas sana gercekten helal olsun bir cok kisinin yanlis lanse ettigi bir siteyi cok guzel okurlarina acmissin tebrik ediyorum seni bende geliyoo ya destek olanlardanim ozellikle pdf aramasi konusunda bu konuda cok fazla isime yariyan makale buldum ve bir aramada hizli bakis ozelligi once siteyi inceliyorum bakiyorum ise yaramaz girmiyorum gercekten guzel calisma ben reklam verdim benim kazancim cok degil 50 dolarlik bir reklam aldim yayinlaniyor ama kazanci cokolanlarin buna destek olmasi lazim ki bir yerlere gelsin. tekrar haberin icin tebrik ve tesekkur ediyorum internete yaymak lazim bunu

 2. Ahmet Cetintas

  14 Ocak 2011 at 09:25

  Benimle aynı düşüncede olanları görünce mutlu oluyorum (= Yorumun için teşekkür ederim..

 3. Ahmet Cetintas

  14 Ocak 2011 at 09:43

  Ayrıca muzik.geliyoo.com'u da çok beğendim ancak Copyright © 2010 Buray Savas ANIL yazması büyük şanssızlık olmuş bence..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

To Top
Paylaşım

Ayıp Ama!

Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!