İnternet

Facebook’ta “telefon numarasıyla kişi arama” suistimal edilebilir

facebook-telefonFacebook’taki telefon numarasıyla kişi arama durumu kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilir.

Facebook, yeni bir güvenlik konusuyla tekrar gündeme geliyor. Geçtiğimiz dönemlerde kötü niyetli kişilerin, Facebook üzerinden birçok kişinin bilgilerini ele geçirip çeşitli şekillerde kullandıklarını biliyoruz. Son olarak Facebook’a telefon numarası ile kayıt olan ya da daha sonradan profiline telefon numarasını ekleyenler için bir güvenlik açışı oluştuğu belirtiliyor. Çünkü az önce bahsettiğimiz, niyeti pek de iyi olmayan kişiler : ) bunu çeşitli şekillerde suistimal ederek, kullanabilirler.

Özellikle de telefon numarası üzerinden Facebook’ta arama gerçekleştirilerek, profil bulma kısmında bazı sıkıntılar meydana gelebileceğine dair bilgiler bulunuyor. Sosyal ağda güvenlik kısmında profilinizde gösterilmesine izin verdiğiniz bölümleri “yalnızca arkadaşlarınız” şeklinde belirlemediğiniz takdirde bu sorun ortaya çıkıyor. Yani bu sayede telefon numaranızı bilen herhangi bir kişi size doğrudan Facebook üzerinden numara ile arama yaparak ulaşabiliyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?

 • Beğen
 • Hahaha
 • Sevimli
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Sinirli

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar


Düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Bu Konuda 2 Yorum Yapıldı. Sen de Bu Konudaki Yorumunu Bizimle Paylaşır Mısın?

 1. daniel

  27 Ağustos 2014 at 11:53

  Numaram kullanılarak bilgim dışında facebook hesabı açılmış hesabı nasıl bulabilirim bana sadece arkadaşlık kabulüne dair telefonuma sms geliyor ancak hesabın ismini bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 2. Ahmet Cetintas

  07 Eylül 2014 at 00:21

  numaranızı facebook arama satırına yazıp aramayı denediniz mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

To Top
Paylaşım

Ayıp Ama!

Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!