Teknoloji

Android için olmazsa olmaz 20 uygulama!

android-programAkıllı telefonlar son 4 5 yıldır hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başladı, özellikle içinde bulunduğumuz bu yılda öyle büyük gelişmeler yaşandı ki telefonların fiyatları dizüstü bilgisayarların fiyatlarını ezdi geçti.

Tabi mobil dünya bu kadar geniş olunca yeni bir akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların tercih dönemi oldukça sıkıntılı geçiyor. Atlatılan bu dönemde son zamanların en çok kullanılan işletim sistemi Android seçildiyse, bu haberimiz tam sizlere göre.

Yeni başlayan Android kullanıcılarımız için olmazsa olmaz tam 22 tane uygulamadan kısaca bahsedeceğiz. Uygulamaların hemen hemen hepsi Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir durumdadır. İlk uygulamamız Youtube olacak;

Youtube

Dünyanın 1 numaralı video paylaşım platformu YouTube, Android cihazlar için geliştirdiği uygulamasını güncelledi. Bu uygulamayı kullanarak YouTube üzerinde yer alan videolara kolayca erişebilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349284331_youtube2.jpg

Google Maps

Google MapsAndroid işletim sistemini kullanan mobil ürünler için tasarlanmış harikulade bir harita uygulaması. Haritalandırma konusunda başarılı bir 3 boyutlu görüntü sunan uygulama ile konum bilgisi alabilir; dünya üzerinde bulunan bir yere ait detaylı bir görüntü elde edebilirsiniz. Uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

1349284584_dfdf.jpg

Dolphin Browser™ HD

Android cihazınızda kullanabileceğiniz gelişmiş bir web tarayıcısı.

Popüler mobil internet tarayıcılarından biri olan Dolphin Browser™ HD, kendi alanında en çok tercih edilen uygulamalar arasında. Web sayfalarını sekme olarak gösterebilme, multitouch özelliği ve sosyal ağ entegrasyonu gibi işlevleri başarıyla sunan bu mobil tarayıcı, ekranı iki bölüm olarak kullanabilmenize de fırsat veriyor. Uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

1349284767_unnamed.jpg

Facebook

Tüm dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook’un resmi Android uygulaması. Android işletim sistemli cihazlar için hazırlanan bu resmi Facebook uygulamasında, mobil cihazınızla bağlandığınız Facebook’dan daha fazla verim alabilirsiniz.

Facebook’un bu mobile uygulaması ile, fotoğraf ve durum güncellemelerinizi yönetebilir, video izleyebilir, listenizdeki arkadaşlarınızın etkinliklerinden haberdar olabilir ve onlarla mesajlaşabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349284968_20120212232847.jpg

Barcode Scanner

Bu uygulama ile başta Uygulamalar olmak üzere, Adres Defteri ve Sık Kullanılan verilerinizi zahmetsizce mobil cihazlarınıza aktarabilirsiniz.

Barkod Scanner ile QR kodu adı verilen özel barkodları cihazınıza okutabilir, cihazınıza veri aktarımı konusunda kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz. Adres Defteri, Uygulamalar ve Sık Kullanılanlar gibi veriler, bu Uygulama kullanılarak rahatlıkla telefonunuza aktarılabilir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349285156_unnamed.jpg

Advanced Task Killer

Bu uygulama, arka planda çalışıp cihazınızın performansını düşüren uygulamaları sonlandırmanızı sağlıyor. Advanced Task Killer yani kısa adıyla ATK, arka planda çalışıp sisteminize yük olan uygulamaları sonlandırarak gereksiz uygulamaların çalışmasını engeller. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349285275_unnamed.png

Adobe Photoshop Express

Dünyanın en popüler grafik ve fotoğraf düzenleme yazılımı, Adobe Photoshop artık telefonunuzda! Tüm dünyada 1 numara olarak kabul edilen grafik ve resim düzenleme yazılımı Adobe Photoshop’u artık cep telefonunuzda da kullanabilirsiniz.. Bu uygulama sayesinde, fotoğraflarınıza efekt verebileceğiniz gibi, renkleriyle oynama, kesme vs. gibi temel işlemleri yapabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349285412_unnamed.jpg

Bump

Telefonlarınızı birbirine tokuşturun ve sınırsız paylaşıma başlayın! Bump, iki telefon arasında fotoğraf, uygulama, rehber ve dosyalarınızı paylaşabileceğiniz harika bir uygulama. Dosya paylaşımını başlatmak için öncelikle paylaşım yapacağınız iki cihazda da Bump uygulaması yüklü olmalıdır. Kısa bir kayıt işleminin ardından artık paylaşıma hazırsınız! Buradanindirebilirsiniz.

1349285526_20120212233028.jpg
Tiny Flashlight + LED

Android cihazınızı el feneri olarak kullanmak istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz! Tiny Flashlight + LED, şu anda kullanılmakta olan en popüler “el feneri” uygulaması. Karanlık anlarda ortamı aydınlatmak için cep telefonlarımızı kullanmak hepimizin sıklıkla başvurduğu bir yöntem. Buradan indirebilirsiniz.

1349285651_20120212233047.jpg

Amazon Mobile

Amazon Mobile uygulaması ile sayısız ürün arasında arama yapabilir ve satın alabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349285778_20120212233105.jpg
WİFİ Finder

Bu uygulamayla, çevrenizdeki kablosuz internet erişim noktalarını (Wi-Fi) bulabilir ve ücretsiz olanlarından faydalanabilirsiniz!

Artık günümüzde her yerde kablosuz internet bağlanısına (Wi-Fi) ulaşmak mümkün. Bu harika uygulama ile, çevrenizde bulunan kablosuz ağları tarayabilir ve ücretsiz olanları öğrenebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.

1349285886_unnamed.jpg

SoundHound

Dinleyipte adını bilmediğiniz şarkıları kolayca öğrenmek ister misiniz?

Bir şarkı dinlersiniz şarkı çok hoşunuza gider ancak bir türlü şarkının adı aklınıza gelmez. Ya da başka bir yerde bir şarkı çalar, o şarkı hoşunuza gider ancak şarkının adını bir türlü öğrenemezsiniz. SoundHound uygulaması sayesinde dinleyip de adını bilmediğiniz şarkıları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349285980_20120212233136.jpg

IM+

Tüm anında mesajlaşma platformlarına tek uygulama ile erişebilirsiniz!

Windows Live Messenger, Skype chat, AIM, Yahoo! Messenger, ICQ ve Jabber gibi anında mesajlaşma platformlarına tek merkezden erişebilmenizi sağlayan IM+ uygulaması, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen en popüler Android uygulamalarından biri. Son derece şık bir arayüze sahip olan bu başarılı uygulama, dilediğiniz platformda arkadaşlarınızla mesajlaşabilmenizi sağladığı gibi grup sohbet imkanı da sunuyor. Buradan indirebilirsiniz.

1349286149_20120212233152.jpg

Adobe Flash Player

Android cihazlarda, flash içeriklerini sorunsuz olarak görüntüleyebilmek için yüklemeniz gereken bir uygulama.

Adobe Flash Player, Android cihaz kullanıcılarının, flash içerikli web sayfalarında sorunsuz bir web deneyimi yaşamalarını sağlayan olmazsa olmaz bir eklentidir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

1349286299_unnamed.jpg

Google Goggles

Fotoğrafını çektiğiniz herhangi bir nesne hakkında size bilgiler sunan oldukça yararlı bir uygulama. Google’ın bir başka yararlı uygulaması Google Goggles, fotoğrafını çektiğiniz herhangi bir nesne hakkında size bilgiler veren oldukça faydalı bir uygulama.

Görüntü tarama teknolojisini kullanarak başarılı sonuçlar çıkaran bu uygulama, fotoğrafını çektiğiniz ve o an, o nesneyle ilgili aklınıza gelmeyen bir çok detayı hatırlamanıza ve öğrenmenize yardımcı olacaktır. Buradan indirebilirsiniz.

1349286396_unnamed.jpg

PocketCloud Remote RDP / VNC

Android cihazınızla bilgisayarınızı uzaktan kolayca kontrol edebilirsiniz! PocketCloud Remote uygulaması ile Windows yada Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınızı Android cihazınız ekranından kolaycak kontrol edebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.

1349286490_unnamed.jpg
Evernote

Not tutmak ihtiyaç anında fevkalade önemli bir özelliktir ve bu özelliği barındıran uygulamalar mobil dünyada oldukça azdır. Evernote, bu açığı gidermekle kalmıyor, oldukça profesyonel işlevlerle tüm not tutma ve kayıt etme ihtiyacını karşılayabiliyor.

Ekran görüntüsü, resim kaydı, ses kaydı ve not kaydı özellikleriyle başlayan işlevlere sahip olan Evernote hemen her mobil üründe bulunması gereken uygulamardan biri. Buradan indirebilirsiniz.

1349286615_unnamed.jpg

AirDroid

Android cihazınızı bilgisayarınızdan yönetebileceğiniz harika bir uygulama. Android cihazınızı bilgisayarınızın internet tarayıcısından yönetebileceğiniz muhteşem bir uygulama.

AirDroid, bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeden WiFi bağlantısıyla Android cihazınıza bağlanabileceğiniz çok başarılı ve pratik bir uygulama. Öncelikle yapmanız gereken şey, uygulamayı yükledikten sonra size verilen adresi internet tarayıcınıza yazarak açmak ve daha sonra şifreyi de girdikten sonra Android cihazınıza bağlanmak. Buradanindirebilirsiniz.

1349286734_20120212233348.jpg
Dropbox

Cihazınızdaki fotoğraf, video ve dokümanlara dilediğiniz yerden erişin!

Dropbox servisi temel olarak size internet üzerinde dosyalarınızı saklayabileceğiniz bir alan sunuyor. Android cihazınızda yer alan video, fotoğraf ve dokümanlarınızı bu online ortama aktararak her yerden erişebilir duruma getirebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.

1349286813_20120212233404.jpg

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger uygulaması, aynı uygulamayı kullanan diğer mobil cihazlarla iletişim kurmanızı sağlayan, komple bir haberleşme uygulamasıdır.

Android işletim sistemi için hazırlanan bu uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra, aynı uygulamayı kullanan diğer tüm arkadaşlarınızla haberleşebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz!

1349287513_whatsapp1.jpg

Bu yazı alıntıdır. Haberimport.com

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?

  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar


Düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

To Top
Paylaşım

Ayıp Ama!

Lütfen AdBlock eklentisini sitemiz için devredışı bırakınız!